Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Децентралізація державної влади



19.08.2016

Хто з ким? Жителі села Підзахаричі Путильського району не можуть визначатися з якою громадою їм об’єднуватися. Частина населення хоче до сусідньої Вижниччини, інші ж - залишитися в існуючому районі. Чутки про те, що село Підзахаричі прагне бути у складі Вижницького району ширяться давно. Мовляв Путильська влада їм не допомагає з фінансуванням, не дбає про їх розвиток. Натомість Вижниця – ближче до них місто і чимало підзахаричан там працевлаштовані. Місцева влада переконана, це лише забаганка людей і ніяких подальших кроків щодо обєднання з Вижницею не буде. Експерти кажуть, місцеві жителі погарячкували, адже йдеться про межі двох районів і на місцевому рівні це питання не вирішується. І от остання інформація щодо цієї ситуації, відбулася сесія Підзахаричівської сільської ради, відповідно до її рішення село поки що залишиться у складі Путильщини в тому статусі, що і є.

07.07.2016

В Україні стартував децентралізаційний марафон. Це широкомасштабна акція започаткована асоціацією міст та USAID з метою популяризації процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Проект презентували в Одесі, нині про нього розповідали у Чернівцях. Керівники ж вже створених громад наголошували на позитивах, які отримали від децентралізації. Процес децентралізації в Україні активно відбувається продовж останніх півтора року. Нині вже створено 172 об’єднані громади. Аби розповісти про переваги та позитиви, які отримали населені пункти від цього та допомогти тим, що ще вагаються, і започаткували децентралізацій ний марафон. На Буковині вже сформовано десять об’єднаних територіальних громад. Одна з найбільш успішних - Глибоцька. ЇЇ голова Григорій Ванзуряк зазначає, від об’єднання жителі населених пунктів отримали лише переваги: доступність адміністративних послуг, а місцевий бюджет – додаткові надходження. Процес децентралізації справа не одного дня. Звичайно, існує чимало ризиків, кажуть експерти. Тому перш ніж об’єднатися варто дослухатися до порад фахівців і отримати відповідне обґрунтування від регіонального офісу реформ та відповідного відділу облдержадміністрації. Об’єднані територіальні громади мають і фінансову підтримку від держави. Це кошти на розвиток інфраструктури. Чернівецька область за такою програмою має отримати сорок п’ять мільйонів гривень. Вже розроблені понад сорок інфраструктурних проектів.

17.03.2016

Що таке децентралізація для чого і як відбувається визначали для себе стеденти-юристи. Для цього за круглим столом зібрались представники місцевого самоврядування, центру регіонального розвитку і звісно лектори факультету. Студеям суть реформи пояснили просто і доступно. Феномен – реформа децентралізації, а, юристи, як ніхто, можуть впливати на її впровадження, тому й вирішили розібрати все по полицям. Десять громад в області вже отримали субвенції тобто ресурси для власного розвитку. Окрім цільових субвенцій на медицину чи то освіту громади отримують можливість забезпечувати свої фінансові потреби за допомогою власних фінансових ресурсів. Децентралізація передбачає і адміністративні зміни, простими словами, всі основні послуги мають стати блище до людей. Такі обговорення є необхідні і корисні запевняє експерт з реформи Ігор Бабюк і додає більшість громадян не розуміють змісту реформи.

29.01.2016

Вони ризикнули і об’єднались. А що далі? Яких змін нині очікують жителі об’єднаних громад та які проблеми необхідно подолати, аби самоврядні території перетворилися на самодостатні та процвітаючі? Рукшинська об’єднана громада була однією із перших, села якої зголосились випробувати реформу місцевого самоврядування в дії. До її складу увійшли 6 населених пунктів, де проживає понад 7 з половиною тисяч осіб. Місцеві жителі стверджують, у реформу вірять і чекають якісних змін. З початку цього року Рукшинська громада вийшла на прямі міжбюджетні відносини з Києвом. Проте поки говорити про фінансові преференції рано. Бюджет на цей рік розраховували за минулорічними надходженнями. І вже зараз зрозуміло, що коштів на розвиток не залишається. Аби залучити гроші через інші джерела у громаді працюють над кількома проектами. Серед них - генеральний план усіх населених пунктів, утеплення амбулаторій в двох селах, а ще реконструкція будинку культури під ЦНАП. Нині останній у вкрай занедбаному стані. А в Рукшинській сільській раді місця для цього замало. Гостро стоїть питання і щодо кадрового забезпечення новоутвореної об’єднаної громади. У громаді готові працювати і боротися із проблемами. Проте від додаткової допомоги від держави теж би не відмовилися.


25.12.2015

Експерименти на людях. Так окремі представники місцевого самоврядування Хотинщини нині характеризують децентралізацію та об’єднання громад. Вони також незадоволені темпами прийняття відповідних законодавчих актів, які регулюють цей процес. Кажуть, часто доводиться діяти на свій страх та ризик. З 10 створених на Буковині громад, три - в Хотинському районі. Рукшинська, Клішковецька та Недобоївська. Згідно з перспективним планом їх мало б бути 6. Село Грозинці планували об’єднати із Колінківцями та Бочківцями. Але поки що самі жителі цього не хочуть. Поза процесами об’єднання громад залишається і Хотин. За перспективним планом до міста мали приєднатись 12 населених пунктів, проте ця ідея поки що не реалізована. Експерти кажуть, серед причин, чому реформа місцевого самоврядування гальмується – необізнаність людей. Окрім того, часто виникає питання про самодостатність об’єднаних громад. Представники об’єднаних громад вважають себе першопрохідцями. А тому сподіваються, що держава надасть їм більше фінансових преференцій для вирішення нагальних проблем.

05.06.2015

Перспективного плану об’єднання громад в Чернівецькій області ще немає. Його лише розробляють. Проте навіть на цьому етапі виникає спротив людей щодо об’єднання, кажуть експерти. Все від того, що буковинці не до кінця розуміють – що це створення нової громади, і, які перспективи тоді будуть у їхнього населеного пункту. Тема децентралізації – була основною на обласній колегії. Дорога Чернівці – Івано-Франківськ. Села, які вздовж цієї траси можна назвати не бідними. На їх територіях чимало об’єктів малого та середнього бізнесу, які і наповнюють місцеві бюджети. Питання об’єднання для них не таке болюче, адже вже прорахували деякі вигоди. Проте більшість населених пунктів не охоче сприймають об’єднання, зазначають місцеві чиновники та депутати райрад. Кажуть, громадам потрібно буде вирішувати усі свої проблеми власними ресурсами і невідомо чи впораються з цим з фінансової точки зору. Хоч держава і планує давати субвенції, проте не визначено, які і чи вистачать їх на розбудову нової інфраструктури для надання усіх зазначених адміністративних послуг. Деякі пропонують взагалі не ліквідовувати сільради. Як і по всій Україні на Буковині створено офіс реформ, який має розробляти перспективний план об’єднання громад. Нині так і не визначено скільки точно їх буде на Буковині, більше 20 чи менше. Все впирається в економічну складову, адже громади повинні мати власний ресурс. План ще доопрацьовують. Експерти кажуть, він - не догма. Нині найголовніше проговорювати все, адже якщо не буде знайдений компроміс, добровільного об’єднання не слід очікувати. Створення спроможних громад – надзвичайно відповідальна справа, зазначають фахівці. Помилки коштуватимуть дуже дорого, особливо якщо механізму роз’єднання немає. Тож перед укрупненням потрібно прораховувати все.

28.05.2015

Чи будуть об’єднані територіальні громади економічно-ефективними та спроможними вирішувати проблеми міст та сіл - обговорювали буковинські та хмельницькі чиновники.
Децентралізація влади, реформа органів місцевого самоврядування – ці питання нині на слуху чи не в кожного жителя чи то села, чи міста. З ким об’єднуватися та яка з цього вигода – роздумують сільські голови. Зокрема у Глибоцькому районі планують створити одну об’єднану територіальну громаду. Більшість сільських голів таку реформу підтримують. Кажуть, поки що вирують більше емоції та пристрасті, аніж холодний розрахунок, а у таких важливих рішення перш за все має бути економічне обґрунтування.
Про всі плюси і мінуси добровільного об’єднання територіальних громад говорили і під час спільного засідання Асоціацій органів місцевого самоврядування Глибоцького району та Волочиського району Хмельниччини. Зокрема наші сусіди зізнаються, у них також складно проходить цей процес. Поки сільські голови з Хмельниччини відвідували Буковину, у Волочиському районі таки визначилися - територіальних громад буде три. У Чернівецькій області поки розробляють перспективний план розвитку, який затвердять на найближчій сесії обласної ради, а відтак подадуть на розгляд Кабміну. Чимало є факторів, які заважають нині реалізовувати децентралізацію. Серед них і необізнаність з нею людей.
Глибоцький район займає 6-те місце в області за кількістю населених пунктів, на його території 25 сільських рад. Проблем у місцевих громад виникає чимало, тож люди побоюються, що після об’єднання залишаться з ними наодинці.
Волочиський і Глибоцький райони планують надалі співпрацювати. Для цього підписали відповідну угоду.


20.05.2015

Об’єднання громад нині на вустах у всіх чиновників, політиків та експертів. Адже укрупнення територій – один із ключових елементів реформи місцевого самоврядування, яка має бути втілена до чергових місцевих виборів, що прогнозовано відбудуться в жовтні 2015. А поки голови сільських рад роздумують хто з ким має об’єднуватися, за яким принципом та що це дасть громаді, прості люди небагато знають про прийдешні нововведення. Буковинське село Чагор, що на Глибоччині. Населення приблизно п’ять тисяч людей. Моє запитання про об’єднання громад ставить селян у глухий кут. Мало вони про це чули, а головне не розуміють, яка їм з того вигода. Думка про те, що потрібно буде об’єднуватися із навколишніми селами чагорівцям не до душі. І взагалі той факт, що найближчим часом сільської ради у теперішньому її форматі не буде, люди сприймають негативно. Нині Чагорська сільська рада ще не визначилась з ким буде об’єднуватися. Пропозиція є від Чернівців, так як село знаходиться у приміській зоні. Це питання розглядають, адже приєднання до міста – означає підвищення тарифів на електроенергію, плати за землю. Проте дотаційна можливість також збільшується. Тому чекають на розрахунки економістів, що краще для села. 19 травня Глибоцька районна рада проголосувала за створення Глибоцької територіальної громади. Туди увійдуть усі населені пункти, відстань до яких від центру громади до населеного пункту можна подолати в екстрених випадках за 30 хвилин. Чагор також до неї може увійти. А поки у сільської ради є час, аби визначитися до кого краще приєднатися, а найголовніше проінформувати селян про неминучі зміни в територіальному устрої.

12.05.2015

В Чернівецькій області розпочав роботу Регіональний офіс реформ, який займатиметься питаннями проведення децентралізації, зокрема добровільного об’єднання територіальних громад. Працюють у новоствореному центрі не державні службовці, а – науковці.
Більше року в Україні точаться розмови про децентралізацію, у рамках якої місцеве самоврядування за рахунок власних ресурсів вирішуватиме питання в інтересах жителів громади. На початку квітня Кабмін розробив методику добровільного об’єднання громад, та формування спроможних територіальних громад. Щодо укрупнення територій, воно має бути логічним, вважають експерти, адже відстань від центру до найвіддаленішого населеного пункту має бути такою, щоб в екстрених випадках її могли подолати за 30 хвилин як швидка, так і рятувальники.
За методикою, яку запропонував Кабмін, у нашій області може бути 15-18 територіальних громад. А після консолідації громади, які не матимуть сільрад, будуть представлені в місцевій раді своїми депутатами, а у виконкомі – старостами. Тарас Халавка кілька років тому вже вивчав децентралізацію у 4-х районах Буковини, каже, проблемний на його погляд Путильський.
У Кіцманському районі сільські голови не надто вітають таке об’єднання територіальних громад, оскільки воно породжує нові проблеми.
Чіткої інформації щодо того хто з ким об’єднається поки що немає. Окрім того жителі населених пунктів не до кінця розуміють про що взагалі йде мова та й місцеві чиновники побоюються можливих змін.


23.03.2015

Як шукати кошти до місцевих бюджетів,- розповідали чиновникам місцевого самоврядування урядовці під час регіонального круглого столу в Івано-Франківську. Бюджетна децентралізація має вирішити проблему постійного браку фінансів на місцях, вважають урядові експерти. Які питання вже законодавчо врегульовані, а які ще потребують доопрацювання?
За даними Міністерства фінансів, завдяки запровадженню нової моделі фінансового забезпечення місцеві бюджети отримають додатковий ресурс до загального фонду на суму 22 мільярди гривень. Також на місця передано 100 % плати за надання адміністративних послуг та державного мита. Значні переваги отримають об’єднані громади, бюджети яких прирівнюються до бюджетів міст обласного значення, переконані урядовці.
Нове бюджетне законодавство розширює права місцевих органів влади та надає їм бюджетну самостійність.
Думки жителів Івано-Франківської області щодо децентралізації суттєво відрізняються.
Буковинці ж до децентралізації коштів ставляться позитивно.
Громадські обговорення щодо децентралізації влади тривають. Семінари для чиновників місцевого самоврядування відбудуться ще у кількох обласних центрах.


24.02.2015

У Всеукраїнському об’єднанні «Батьківщина» вважають, що децентралізація влади на місцях в першу чергу залежить від політичної волі центральних органів влади. Поки що вона лише декларативна.
Вже майже рік чиновники говорять про децентралізацію влади та реформу місцевого самоврядування. Проте реальних кроків, аби місцеві громади стали самодостатніми так і не зроблено. Після прийняття місцевих бюджетів чимало сільських та селищних рад традиційно залишилися з напівпорожньою казною. Депутати від фракції «Батьківщина» у Верховній Раді нині виступають, аби кошти з державного бюджету повернути місцевим. Аби вирішити нагальні соціально-економічні проблеми громади вимушені будуть об’єднуватись.
Ще одне питання, яке нині є актуальним – повернення земель, які знаходяться за межами населеного пункту в розпорядження сільських рад.
Сільські голови зазначають, аби децентралізація влади все ж відбулася, а місцеві громади були самодостатніми – перш за все необхідна політична воля центральних органів влади. Поки що ж з Києва лунають лише обіцянки.



09.02.2015

Після введення змін у бюджетному і податковому законодавствах місцеві громади вчаться жити по новому. Вони мають забезпечувати наповнення казни самотужки за рахунок збору податків на землю, підакцизної продукції та нерухомості. Щодо останнього, то сільські громади не впевненні, що бюджет значно поповниться.
Михальчанська сільська рада Сторожинецького району об’єднує 4 села – Заволоку, Спаське, Дубово та Михальча. У цих населених пунктах 1688 дворів. І лише зі 100 з них стягуватиметься податок на нерухомість. Депутати сільської ради на сесії ухвалили рішення про збільшення пільг на житлову площу з 120 квадратних метрів до 150 і визначили ставку 0,5 відсотка, тобто 6 гривень 9 копійок. 100 тисяч гривень. Таку суму мають стягнути у сільській бюджет саме з податку на нерухомість з житлової площі. В сільській раді зазначають, будинків, які мали б оподатковуватися могло б бути і більше проте у багатьох господарств немає жодних документів про введення в експлуатацію, тому і рахувати квадратні метри проблематично.
Децентралізація влади, передача повноважень на місця – добра ініціатива, кажуть, в сільській раді. Проте початі реформи не вирішують головну проблему – фінансову, адже всі добре розуміють, що за рахунок тих податків, які збираються на місцях багато не зробиш. Адже це бюджети виживання, а не розвитку.



04.12.2014
Муніципальні читання, присвячені відомому в краї управлінцю, громадському та політичному діячу Антону Кохановському, відбулися у Чернівцях. Серед учасників - керівники та спеціалісти органів місцевого самоврядування, експерти, науковці, лідери неурядових організацій.
Як зазначають організатори, метою проведення цих читань є обговорення актуальних питань муніципального управління в умовах реалізації адмінреформи в Україні, наближення перспектив європейської інтеграції нашої держави шляхом адаптації змісту і форм діяльності органів місцевого самоврядування до провідних моделей, що існують в країнах ЄС.
Організатори читань сподіваються, що найближчим часом вони стануть міжнародними.
Сьогодні влада декларує реформу місцевого самоврядування, децентралізацію влади. Головне, щоб ці всі ініціативи не розтягувалися у часі.
Все нове добре забуте старе. Чернівці мають багатолітню історію місцевого самоврядування. Той же Антон Кохановський, перебуваючи 26 років на посаді бургомістра, разом з місцевою громадою лобіював проект заснування Чернівецького університету, спорудження Буковинського лантагу (нині це міський палац школярів та юнацтва), а ще нового театру, будівництво водогінної системи, каналізації, електростанції, відкриття трамвайного руху, покриття вулиць бруківкою. Тож нинішнім очільникам місцевої влади є чому повчитись у своїх попередників, які, зазвичай, обіцяли мало, проте робили для громади багато, часто при цьому жертвували власні кошти.

10.10.2014
З квітня на Буковині тривали обговорення щодо децентралізації влади. Під час круглого столу, який організувала обласна організація «Комітет виборців України», свої думки щодо реформування місцевого самоврядування висловили і кандидати в народні депутати.
Реформа державно-правової системи України повинна бути максимально наближеною до європейських стандартів управління. Громади мають стати головним елементом в конструкції, на якій базується держава.
Найбільше кандидати в народні обранці акцентували увагу на формуванні податкової бази на місцях. Реформа місцевого самоврядування повинна розширити фінансові можливості громад, а відтак вони будуть самостійно вирішувати скільки зароблених грошей віддати до державного бюджету, а скільки залишати собі для вирішення нагальних проблем.
Та поки ці пропозиції лише на папері, все залежить від того, чи погодиться Київ передати регіонам необхідні повноваження, і, чи виконають майбутні парламентарі свої передвиборчі обіцянки.


06.10.2014
Реформа «Про місцеве самоврядування» та децентралізація влади – ці питання обговорювали під час засідання Чернівецького обласного відділення Всеукраїнської Асоціації сільських та селищних рад.
Система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреби суспільства, не забезпечує надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на їх територіях.
Під час цього обговорення перший заступник голови Чернівецької обласної ради Ярослав Курко зазначив, що від реформування місцевого самоврядування він очікує наділення сільським, селищним, міським радам більшої повноти фінансової, економічної влади і максимальної відповідальності за свою діяльність. Також Ярослав Курко додав, що має відбутися передача повноважень не на словах, а на ділі.
Якою буде децентралізація влади - поки невідомо. Державні можновладці лише її декларують, хоча фахівці говорять, що перший крок до реформ буде вже зроблено після парламентських виборів.
19.09.2014
Нині Україна потребує кардинальних змін, зокрема це стосується і системи управління органів виконавчої влади. Запропонований Президентом України Петром Порошенко проект змін до Конституції України, який передбачає децентралізацію влади, є першим кроком до нових реформ, зокрема місцевого самоврядування.
Громада Новоселиці зібралась на підсумкове обговорення проекту змін до Конституції України. Фахівці навели приклади успішного розвитку сусідніх європейських країн, які вже пройшли тернистий шлях децентралізації влади.
На попередніх обговореннях Законопроекту про внесення змін до Конституції України, запропонованого Президентом України та Концепцію реформування органів місцевого самоврядування жителі Новоселицького району внесли свої пропозиції.
Обговорення проекту змін до Конституції України на Буковині завершується. Та це лише перший крок на шляху тривалого курсу реформи місцевого самоврядування.

12.09.2014
Формування бюджету має відбуватись на місцях, а не в Києві, а для цього потрібно наблизити податкову базу до громади, і лише тоді децентралізація влади стане реальністю. Такої думки дотримуються керівники органів місцевого самоврядування Глибоцького району, які взяли участь в обговоренні змін до Конституції України.
Нині українці прагнуть реформ та змін, а зокрема розширень повноважень для органів місцевого самоврядування. Враховуючи досвід сусідніх європейських країн, українська влада розробила проект змін до Конституції, які передбачають децентралізацію влади.
Серед учасників обговорення - представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також юристи. Каменем спотикання став Закон «Про співробітництво територіальних громад», або так званий «процесу об’єднання населених пунктів».
Вероніка ГРИЦКУ, депутат Глибоцької районної ради: «Недоліком я вважаю саме зміну територіальної системи району. Оскільки район наш дуже компактний і село від села дуже близько знаходиться, якщо почнуть ламати установлену вже структуру сільських рад, то це може призвести до якихось негативних наслідків, оскільки села досить таки великі».
Ще одна нагальна проблема, яка потребує вирішення, це наближення податкової бази на місця. Усталена фінансова піраміда, коли всі кошти перераховувались у Київ, а там вже відбувався перерозподіл, має стати історією. Відтепер саме громада має вирішувати, скільки зароблених грошей віддати до державного бюджету, а скільки залишати собі для вирішення нагальних проблем, а їх у місцевого самоврядування нині вистачає.
Фахівці сходяться на думці: аби концепція нової Конституція стала ефективною, потрібно ухвалити ще ряд законів та підзаконних актів, внести зміни до бюджетного та податкового кодексів, а також врахувати вже набутий досвід органів місцевого самоврядування.

11.09.2014
Нині буковинці продовжують обговорювати проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування. Свої зауваження та пропозиції висловили і жителі Герцаївського району.
В обговоренні змін до Конституції України взяли участь сільські голови Герцаївського району, представники влади, політологи, юристи. Основні питання дискусії – децентралізація влади та реформування органів місцевого самоврядування, які мають забезпечити насамперед самодостатність місцевих громад.
Найбільше суперечок виникло щодо адміністративно-територіальної реформи. Адже області, райони, села мають свої особливості.
Найбільш проблемне питання - це формування бюджетів органів місцевого самоврядування. Адже, відповідно до нової концепції, схема розподілу коштів суттєво зміниться.
Сьогодні більшість вважає, що реформа місцевого самоврядування має докорінно змінити відносини Києва і регіонів. А від цього виграють ті ж сільські громади, які вже протягом багатьох років лише декларують свою владу, а водночас простягають руки чи то до обласного, чи до державного бюджету, аби в решті-решт щось таки їм перепало для вирішення чи то соціальних, чи то економічних проблем.

27.08.2014
Місцеве самоврядування за крок до реформи. От тільки якою буде децентралізація влади на місцях і чи погодиться Київ передати регіонам необхідні повноваження наразі невідомо. На Буковині триває обговорення змін до Конституції України.
Громада Хотинщини зібралась на підсумкове обговорення змін до Конституції України. Аби спростити роз`яснення щодо децентралізації влади, присутнім продемонстрували відеоролик, в якому показано що потрібно зробити, аби реформа місцевого самоврядування стала реальністю. Учасники засідання обговорили Законопроект про внесення змін до Конституції України, запропонований Президентом України та Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Проведення реформ без змін до Конституції неможливе, переконані сільські голови. Потрібно узаконювати і місцеві референдуми.
Присутні сільські голови впевнені, що зміни до Конституції необхідні громадам, адже тоді у них буде більше повноважень, а головне – податкова база формуватиметься на місцях.
Наразі обговорення реформи місцевого самоврядування на Буковині триває. Інше питання - коли будуть зроблені реальні кроки до децентралізації влади в регіонах.

21.08.2014
Нині буковинці продовжують обговорювати проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування. Які перепони та проблеми на обраному країною шляху побачили жителі Заставнівщини.
Жителі Заставнівського району питання децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування обговорюють вже не вперше. Всі погоджуються, що запропоновані Президентом та Мінрегіоном зміни до Конституції потрібні. Однак мають свої пропозиції щодо обрання голів районних та обласних рад.
Під час обговорення виникає багато питань і щодо реформування силових структур та фінансової системи країни.
Прозвучали і пропозиції, що обліковувати свої прибутки повинні не лише державні чиновники, а й керівники великих господарств, представники малого та середнього бізнесу.
Нині зрозуміло, що обраний курс реформування є складним та тривалим. Та головне, щоб він врешті-решт досяг поставленої мети.

21.08.2014
Громадськість продовжує активно обговорювати питання децентралізації влади в Україні. Та, схоже, і нині Київ неохоче дослухається до думок тих, кому в першу чергу необхідні ці зміни. Аби все ж донести пропозиції з низів, представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад проводять збори по всій країні, зокрема і на Буковині.
Асоціація сільських та селищних рад – це понад 11 тисяч членів, які представляють відповідну кількість громад всієї України. Такий вагомий голос під час впровадження змін стосовно децентралізації влади не може бути не почутим, тим паче, що значення села в нашій аграрній країні переоцінити важко.
Представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад нині проводять оцінку законопроекту про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо бюджетної децентралізації. На їх думку система розподілу коштів, запропонована в цьому проекті, не враховує потреб та реалій життя сіл України.
Саме фінансовий аспект децентралізації влади потребує найбільшої уваги та обговорення. Адже від того, за якою схемою формуватимуться бюджети та скільки грошей виділятиметься на потреби громад, залежить добробут села. Присутні на нинішньому зібранні висловили переконання, що ті, хто працює в столиці, не можуть до кінця усвідомлювати систему роботи на місцях, тому прагнуть донести до них свою думку.

18.08.2014
Сьогодні мабуть чи не кожен українець знає про те, що Україна взяла курс на децентралізацію влади. Перші кроки до її здійснення – це зміни до Конституції. Однак щодо деяких положень, які стосуються повноважень органів місцевого самоврядування, жителі Сторожинеччини мають певні зауваження.
Сьогодні громаду більше цікавить не реформування адміністративно-територіального устрою, а те, як буде здійснюватись фінансування органів місцевого самоврядування.
А ось освітяни зауважують, що майбутнє реформування місцевого самоврядування має передбачити і фінансування освітніх закладів в невеликих населених пунктах.
Під час децентралізації влади в Україні потрібно керуватись латинським висловом «Festina lente», тобто поспішати поволі. Адже, як показали громадські обговорення, є ще багато неузгоджень як між гілками влади, так і між самими громадами на місцях.

15.08.2014
На шляху до децентралізації державної влади Україна переймає досвід іноземних держав, зокрема Польщі. Саме тому наразі зміни до Конституції передбачають і передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня, а також розподіл повноважень і фінансових ресурсів між органами місцевого самоврядування.
На Сокирянщині очікувані зміни обговорюють вже не вперше, тому у місцевих жителів є своє бачення щодо децентралізації влади.
А от перспективу адміністративно-територіальної реформи жителі Сокирянщини не надто вітають. Тим паче, на її проведення потрібні значні кошти, яких немає ні в державному бюджеті, ні, тим паче, в місцевих.

14.08.2014
Нині на Буковині триває обговорення Концепції реформування органів місцевого самоврядування та змін до Конституції України, які передбачають і децентралізація влади в державі.
Нині Україна на шляху реформування територіально-адміністративного устрою. Головна мета: децентралізація влади, збільшення повноважень місцевих громад, надання можливості регіонам самостійно визначати економічну та соціальну політику. Наразі представників місцевого самоврядування найбільше цікавить фінансова складова, адже для громади - це найактуальніше питання.
Згідно з напрацьованою Урядом та Президентом Концепцією змін до Конституції, важливим елементом є запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України: область, район та громада з повсюдністю місцевого самоврядування. Де-факто це означає укрупнення населених пунктів.
У Кельменецькому районі нині розглядають можливість створення 5 громад з повсюдністю місцевого самоврядування.
У Чернівецькій області обговорення змін до Конституції України та Концепції реформування органів місцевого самоврядування триватиме й надалі. Тут, як кажуть, «потрібно поспішати, не поспішаючи». Головне – кінцевий результат.

29.07.2014 На Буковині тривають обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади. Які у буковинців пропозиції до основного закону, розповів перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Іван Рибак.
Децентралізація влади – ця тема на устах буковинців вже не перший день. Кожен має своє бачення щодо передачі повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Пропозиції людей враховують, каже перший заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Іван Рибак. А вже з 1 жовтня запропоновані краянами зміни щодо децентралізації влади розглядатимуть у столиці.
Сьогодні від внесених змін до основного закону залежить життя як територіальних громад, так і всієї країни загалом. Тож зі всією серйозністю потрібно поставитися до цих обговорень, вважає Іван Рибак. Громадські слухання щодо децентралізації влади тривають.




25.07.2014 "Громада і державна влада: співпраця громадян та органів державної влади у здійсненні місцевого самоврядування в контексті внесення змін в Конституцію України". Ці питання обговорювали у Чернівцях учасники засідання регіональної Дорадчої ради з питань розвитку місцевого самоврядування.Про децентралізацію влади можна говорити довго, принаймні це вже кілька місяців доводять українські чиновники. Проте час вимагає практичних рішень та, власне, реалізації самої реформи місцевого самоврядування. Як зазначили учасники засідання регіональної Дорадчої ради проблеми є майже в кожній сфері життєдіяльності населених пунктів. Взяти хоча б останні протести проти мобілізації – це знову ж таки елементарна непоінформованість людей. Органи місцевого самоврядування склали списки тих, хто підпадає під мобілізацію, проте далеко не всі вони будуть призвані на військову службу. Органи державної влади та місцевого самоврядування мають стати партнерами. А ось всі козирі для вирішення нагальних проблем повинні мати, насамперед, територіальні громади.

23.07.2014 Децентралізація влади - це питання активно обговорюють на Буковині. Які повноваження матимуть органи місцевого самоврядування? Скільки коштів залишатиметься у регіонах та як їх розподілятимуть на місцях?
Децентралізація влади передбачає розширення можливостей і збільшення ресурсів місцевих громад, а також розвиток територій та добробут їх мешканців. Зокрема, мова йде і про децентралізацію фінансів.
В цьому році зміни до Конституції України щодо децентралізації влади внесені ще не будуть, вважає депутат Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк. Адже каже, запропоновані проекти потрібно ретельно розглянути і вивчити всі пропозиції.
Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади триває.

17.07.2014 В Україні продовжують обговорювати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади. Зокрема громадські слухання з цього приводу відбуваються і на Буковині. Цього разу свої пропозиції до основного закону обговорювали путильчани.
Нині є два проекти закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, зокрема, розроблені Адміністрацією Президента та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Ними передбачено запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою - область, район, громада.
Громада Путильщини не всі запропоновані зміни сприймає однозначно. Виникає чимало питань, які стосуються саме їхнього району.
Також жителі Путильщини вважають, що вони мають обирати не лише сільського голову, а й голову районної ради. При чому зауважують, має бути чіткий механізм відкликання голів усіх рівнів рад.
Тутешні жителі сподіваються, що децентралізації державної влади посприяє у вирішенні багатьох проблем, які нині існують у місцевих громад. Головне, аби тільки були кошти.
Також пропонують впровадити пілотний проект, завдяки якому можна було б побачили, як працюватимуть самостійно органи місцевого самоврядування.
>>>br

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.