ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Чернівецька регіональна дирекція НТКУ
19.08.2016
Довіра людей - те, що на разі необхідно мовнику у процесі впровадження суспільного мовлення. 2 роки в Україні триває процес створення суспільного мовлення. На разі у цій площині є чимало запитань як щодо фінансування, так і щодо потреби законодавчого врегулювання самого процесу створення Суспільного мовлення. Про це йшла мова під час зустрічі генерального директора НТКУ Зураба Аласанії з працівниками Чернівецької регіональної філії. Щоб створити якісний інформаційний продукт необхідна підготовка фахівців. Журналісти ТРК «Буковина» висловили побажання аби зорганізовувати тренінги на місцях для працівників медіа, адже до столиці мають можливість поїхати лише одиниці. Запитань у працівників філії до генерального директора НТКУ було чимало. На всі отримали відповіді і ще раз переконалися у тому, що нині необхідно усім учасникам процесу докласти зусиль аби реформа суспільного мовлення не загальмувала. Також Зураб Аласанія ознайомився з умовами, в яких працює колектив, оглянув студії телебачення. Спілкуючись з працівниками Чернівецької філії НТКУ, найбільшу увагу акцентував на потребі створенні якісного інформаційного продукту: «Новини мають бути стриманими, не чорними, не кривавими.Розраховуємо на величезний проект на 5 мільйонів євро, гроші від західних партнерів. Йдеться про спільний масштабний NEWS HOUSE. Глядачі одразу помітять зміни. Єдине, що необхідно - терпіння та довіра до суспільного мовника».

19.05.2016
Висвітлюємо відповідально, фахово та делікатно Працівники філії НТКУ “Чернівецька регіональна дирекція» удосконалюють свої фахові вміння у підготовці інформаційних матеріалів про вимушених переселенців, шукають родзинку у кожній історії, прагнуть уникати стереотипів та штампів. Журналіст Ольга Лучек взяла участь у продакшн-тренінгу, що відбувся в Чернівцях у рамках проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» Впродовж тижня вона разом з іншими учасниками тренінгу, під керівництвом досвідчених тренерів з Великобританії та Кіпру, обговорювали як правильно готувати матеріали на такі важкі і болючі теми. Адже матеріали про вимушено переміщених осіб, вимагають чіткої роботи з фактами, джерелами інформації, вміння оцінювати і перевіряти їх, відчувати межу між суспільним інтересом і правом людини на приватність. В результаті в ефірі Чернівецької філії НТКУ вийшов сюжет про вимушених переселенців, котрі проживають на Буковині. Отримавши значний теоретичний і практичний досвід, Ольга Лучек нині активно ділиться набутими знаннями із колегами. Журналісти, оператори та режисери монтажу творчого об’єднання інформаційно-аналітичних програм телебачення та Інтернет-мовлення Чернівецької філії НТКУ впродовж кількох днів слухають розповіді колеги, переглядають і обговорюють інформаційні матеріали, підготовлені учасниками проекту «Голос місцевих ЗМІ: професійні стандарти та етичні норми у висвітленні конфліктів» і застосовують на практиці здобуті нові знання.

23.04.2016
Колектив Філії НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція» долучився до Всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Радійники, телевізійники, журналісти, оператори, режисери, інженери вийшли на міську толоку. Звичні мікрофони, камери та диктофони змінили цього дня на роскалі, шуфлі, граблі та віники. Працювали одразу у двох локаціях Чернівців. Частина колективу порядкувала у Центральному парку культури і відпочинку імені Т.Г. Шевченка. Тут займались благоустроєм території біля пам'ятника першому ректорові Чернівецького університету Костянтину Томащуку. Інші прибирали територію «Жовтневого» парку міста, де п’ять років тому була посаджена алея з нагоди 50-річчя телебачення на Буковині. За п’ять років дерева підросли та зміцніли. Чернівецькі телевізійники частенько навідуються сюди, дбають, аби тут було чисто й затишно. А в листопаді цього року планують завітати до цього парку, аби разом з друзями відзначити вже 55-річчя від початку ери телебачення на Буковині.
«Досконалість меж не має».
«Самовдосконалення понад усе!» – за таким принципом працюють журналісти Філії НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція». У колективі активно ініціюють різноманітні тренінги з журналістської майстерності та майстер-класи. Цього разу своїми напрацюваннями та журналістським і експертним досвідом з чернівецькими журналістами регіональної Філії НТКУ ділилися Вадим Міський, координатор експертних груп Реанімаційного Пакету Реформ, директор Лабораторії демократичних трансформацій, член Наглядової ради Національної Суспільної телерадіокомпанії та Дмитро Хоркін, радіоведучий, автор проекту "Донбас-ua" на Першому каналі Українського радіо. У центрі тем, що обговорювались цього разу: роль суспільного мовника в час реформ у державі, робота журналістів у надзвичайних ситуацій, а також журналістські стандарти. «Тимчасовий стан переходу від об’єднаної в НТКУ мережі державних каналів у створення повноцінної Національної суспільної телекомпанії України затягнувся. Для творчих працівників це - час для самовдосконалення, генерування нових ідей. Дбайте про свою конкурентноздатність і тоді медіаменеджер змагатиметься за вас, а не ви», - зауважив Вадим Міський. Також йшлося і про те, як зробити конкурентноспроможною нову хвилю радіо «Буковини» 91,8 ФМ. Відтак експерти взяли участь у телепроекті «Погляд», де обговорили хід проведення реформ у державі, боротьбу з корупцією та шляхи виходу із політичної кризи, а ще гості взяли участь у прямому ефірі радіостанції «Буковина», де мали можливість поспілкуватися з буковинськими слухачами.


Знімальна група Чернівецької філії НТКУ повернулася із чергової поїздки до зони антитерористчної операції. Телеоператор Назар Волошенюк разом з волонтерами та буковинськими артистами побували у Слов’янську на Донеччині, Кремінній, Станиці Луганській та Сєвєродонецьку на Луганщині. Одним із перших місць, яке вони відвідали, стала школа-інтернат для дітей з вадами фізичного та психічного розвитку. Більшість вихованців - сироти, позбавлені батьківського піклування чи належать до інших соціальних категорій. Працівники тутешнього інтернату завжди раді допомозі. Зізнаються, після військових дій з’явилися меценати, які надають необхідні речі. Буковинські артисти підготували для луганчан та бійців на передовій концерт, а небайдужі зібрали допомогу для жителів підконтрольної Україні території. Буковинці привезли на схід країни понад тонну гуманітраної допомоги. Телеоператор Назар Волошенюк разом із волонтерами подолали кілометри нелегкої дороги, аби особисто передати в руки гуманітарний вантаж тим, хто цього потребує. За відео-матеріалами знімальна група Чернівецької філії НТКУ підготувала серію репортажів «Реалії українського сходу».


Філія НТКУ “Чернівецька регіональна дирекція» впродовж років тісно співпрацює з колективом кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Нещодавно студенти 2-го курсу кафедри, що опановують навчальний курс «Телевиробництво» відвідали телестудію Чернівецької філії НТКУ. Вони отримали можливість познайомитись із «телевізійною кухнею», довідатись про технологію створення телевізійних програм, спробувати себе в ролі ведучого телевізійного проекту. А головне, отримали нагоду поспілкуватись із телевізійними журналістами, ведучими телепрограм, довідатись про роботу телеоператорів, звукорежисерів, інженерів… Такі зустрічі є важливими у виборі спеціалізації майбутнього журналіста… І такі екскурсії допомагають цей вибір здійснити. Як результат, значний відсоток випускників кафедри журналістики, стають працівниками телебачення чи радіо, розвиваючи та удосконалюючи інформаційний простір Буковини.

28.01.2016
Працівники Філії НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція» вчаться працювати за стандартами ВВС. Телеоператор Філії НТКУ «Чернівецька регіональна дирекція» Назар Волошенюк нещодавно повернувся із тренінгу за міжнародною навчальною програмою телеканалу суспільного мовлення «UA: ПЕРШИЙ» і Британської телерадіомовної корпорації ВВС «Створення пакету новин від «А» до «Я» з використанням сучасних технологій». Впродовж двох тижнів учасники тренінгу, що були відібрані організаторами навчальної програми на конкурсних засадах, вивчали новітні інформаційні технології, стандарти створення інформаційного контенту та знайомились із основними тенденціями розвитку сучасного медіа середовища. Отримавши значний теоретичний і практичний досвід, Назар Волошенюк нині активно ділиться набутими знаннями із колегами вдома. Журналісти, оператори та режисери монтажу творчого об’єднання інформаційно-аналітичних програм телебачення та Інтернет-мовлення Чернівецької філії НТКУ впродовж кількох днів слухають розповіді колеги, переглядають і обговорюють інформаційні матеріали, підготовлені учасниками міжнародної навчальної програми, розглядають можливості застосування новітніх технологій у виробництві регіональних «Новин».

21.12.2015 Ось ці дітки в очікуванні дива. Вони щиро вірять у здійснення своїх мрій. Шестирічна Анастасійка найбільше хоче мати щасливу сім»ю, а ще теплі речі. Представники Чернівецької регіональної Філії НТКУ ознайомилися з роботою загальноосвітньої школи-інтернату №2. Найбільше їх цікавили, звичайно, умови проживання вихованців цього закладу. Відтак оглянули спальні, навчальні класи, тренажерний зал. Керівництво школи запевняє намагається створити задовільні умови проживання та навчання, однак проблем все ж вистачає. Зокрема немає гарячої води, спортивної зали, оновлення потребують меблі.
Любов Годнюк започаткувала премію найуспішнішому учневі. Відтак щороку на Святого Миколая школяр, котрий був старанний у навчанні, докладав якнайбільше зусиль для свого розвитку отримуватиме грошову винагороду. Першу премію отримала Тетяна Левицька, у дівчинки багато емоцій, обіцяє і надалі вчитися на відмінно
.

30.11.2015

Обираєш професію – відповідаєш за майбутнє
Проект «Крок до професії» стартував у Чернівцях. Його організатор Заслужений журналіст України, депутат Чернівецької обласної ради Любов Годнюк. Основна мета – професійна орієнтація школярів Хотинського району. 30 учнів Хотинської гімназії відвідали обласний центр та спробували себе у різних професіях, а саме: ведучими новин, кореспондентами та режисерами на телеканалі «Буковина». Також для них підготували пізнавальну екскурсію на кафедру міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Мали можливість учні і подивитися як відбувається навчальний процес у вищому комерційному училищі КНТЕУ. Чимало задоволення принесло відвідання одного із найстаріших класичних вишів – Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Головна мета проекту досягнута – чимало школярів визначилися з вибором професії. На цьому депутат облради Любов Годнюк не зупинятиметься, адже багато дітей з сільських шкіл не мають можливості відвідати той чи інший вищий навчальний заклад. «Проект «Крок до професії» ми будемо реалізовувати і надалі. Адже професійна орієнтація молоді нині є надзвичайно важливою. Я дуже довго йшла до омріяної мети і великими зусиллями досягала певного успіху у житті. Я би хотіла щоб ці діти мали високу мотивацію досягти, кожен у своїй галузі, але високих результатів» - зауважує Заслужений журналіст України, депутат Чернівецької обласної ради Любов Годнюк. А далі справа за самими учнями, адже саме від них залежить ким вони стануть у майбутньому.

30.11.2015
Заслужений журналіст України, автор і ведуча циклу передач «Подіум її життя» Валентина Бондар стала лауреатом міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Кобилянської у номінації «гендерна журналістика» . Ця нагорода присуджується щороку за найкращий літературний, художній або публіцистичний твір, наукову розвідку про життєдіяльність сучасної жінки в Україні, її становище в суспільстві, а також ситуацію щодо гендерної політики в державі. Проект «Подіум її життя» вже 8 років в ефірі телеканалу «Буковина». Жінка у сучасному суспільстві: її радощі і печалі, сумніви і розчарування, пізнання себе і пошуки сенсу життя, прагнення гармонії в усьому – стержень телепрограми. Мета проекту – допомогти нашим сучасницям знайти своє місце в бурхливому сьогоденні, не втратити свого «я» у побутових негараздах. Програма "Подіум її життя» - це не лише зустріч з цікавою особистістю, котра щиро й відверто розповідає про себе, розмірковує про призначення жінки на землі, це також можливість телеглядачів по-іншому подивитися на світ, зрозуміти себе, стати впевненішими, відчути радість життя. За час існування проекту своїми роздумами щиро ділилися з телеглядачами жінки різного віку, статусу, професій: письменниці та лікарі, вчителі та художники, багатодітні матері, домогосподарки, жінки з особливими потребами. Науковий коментар проблем, що обговорюються, дає психолог, художник створює асоціативний портрет героїні.

02.03.2015
В черговий раз знімальна група Чернівецької ОДТРК разом із буковинськими волонтерами побувала на сході України. За підсумками візиту було підготовлено до ефіру нову серію відеосюжетів «Реалії українського сходу»… Цього разу до Сєверодонецька привезли і два автомобілі «УАЗ» і «Ниву», які придбали «в складчину» та спеціально обладнали небайдужі люди із Заставнівського району Чернівецької області. Документи на автівки передали голові Луганської ОДА Геннадію Москалю. Буковинці зауважують, що нині готують ще три автомобілі, які доставлять незабаром, бо тут на Сході вкрай бракує автотранспорту для перевезення людей, бо сполучення між населеними пунктами практично відсутнє, не кажучи вже про потребу доставки будівельних та інших матеріалів для відновлювальних робіт… Окрім автомобілів волонтери з Буковини вже традиційно привезли на Луганщину продукти, речі першої необхідності та дитячі малюнки з побажаннями нашим відважним воїнам «Повертатися живими і з перемогою!».
Чернівецькі телевізійники цього разу вперше від листопада минулого року змогли знову побувати у Станиці Луганській, Щасті та ін. населених пунктах, де донедавна велись активні воєнні дії.
Наслідки руйнувань важко передати словами, їх фіксувала відеокамера та супроводжували коментарі також буковинця Євгена Бідашка, котрий сьогодні є заступником губернатора Луганщини, а донедавна очолював Станично-Луганську РДА. Тут є села, що просто «стерті з лиця землі». У всіх населених пунктах, що розташовані на лінії розмежування вогню, нині йде активне відновлення пошкоджених комунікацій та систем життєзабезпечення. Хоча про повне припинення вогню наразі говорити тут не доводиться.
Говорячи про нагальні проблеми Луганської області, Геннадій Москаль наголошував, що нині важливо якнайшвидше вирішити питання щодо створення військово-цивільних адміністрацій у краї, котрі допоможуть налагодити порядок там, де люди залишились напризволяще, бо є випадки, де сільські та селищні голови, місцеві депутати, фельдшери, вчителі повтікали… Говорили і про перспективи посівної кампанії і проблему переробки продукції, що існує тут нині…
Тут у Сєверодонецьку, котрий нині є обласним центром Луганської області, волонтери разом із заслуженими артистами України Оксаною Савчук та Іваном Кавацюком, дует «Писанка» (які цього разу брали участь у візиті на Луганщину), побували у розташування військової комендатури міста Сєверодонецьк та відвідали буковинських правоохоронців. Артисти з Чернівців також дали концерти у самому Сєверодонецьку та Біловодську.

09.02.2015
Знімальна група ТРК «Буковина» вже вкотре повернулася із зони антитерористичної операції. За відео-матеріалами підготували серію репортажів «Реалії українського сходу».
Оператори Назар Волошенюк та Віталій Мельницький вже кілька разів були на блокпостах українських військових та в населених пунктах, що нині потерпають від постійних обстрілів терористичних угрупувань. Після кожної поїздки вони розповідають, люди на Луганщині зневірені, і єдине їхнє бажання – аби припинилися обстріли.
Попри непросту ситуацію у цьому регіоні буковинці разом із головою Луганської облдержадміністрації Геннадієм Москалем доправили зимову уніформу військовослужбовцям, що несуть службу на передовій. А за сумлінну роботу та патріотизм операторам ТРК «Буковина» Назару Волошенюку та Віталію Мельницькому, які часто ризикують життям, аби буковинці побачили, як живуть люди в зоні АТО, Геннадій Москаль вручив почесні грамоти.


31.01.2015
Знімальна група Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії знову побувала на Луганщині. До ефіру підготували низку репортажів про те, як живеться мирним жителям та військовослужбовцям в зоні анти-терористичної операції. Зокрема в матеріалах мова йшла про доставлену під час поїздки до Сєверодонецька буковинськими волонтерами гуманітарну допомогу. А це - буржуйки, 30 комплектів зимової форми для військовослужбовців, продукти харчування для населення, одяг та іграшки для малечі одного з дитячих будинків.
Буковинська благодійна допомога надійшла своєчасно, кажуть вояки, які нині перебувають на 27 блокпосту. Бойовики і вдень, і вночі обстрілюють населені пункти підконтрольні українській владі. Місцеві жителі вкрай налякані. Військові ж переконані, те, що відбувається нині на Сході - справжня війна і ворог застосовує надсучасну зброю. Терористи обстрілюють не лише позиції українських військових, а й житлові будинки, зауважує в інтерв’ю кореспондентам голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль. Буковинські ж волонтери продовжують надавати гуманітарну допомогу мирному населенню та військовослужбовцям в зоні АТО. Вони знову вирушили в дорогу, а разом з ними і знімальна група ТРК «Буковина»
.

12.01.2015
Передача «Спорт-тайм» Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії здобула перемогу у І Всеукраїнському конкурсі серед спортивних журналістів «Освітаспорт - 2014».
Про спортивне життя Буковини розказують журналісти тижневика «Спорт-тайм». Автор передачі - Ігор Савчин. Змагання та фізкультурно-масові заходи, спортивні події, досягнення і здобутки спортсменів, популяризація здорового способу життя, як серед малечі, так і дорослих, - все це у матеріалах цього телепроекту.
Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України підбив підсумки конкурсу, в якому взяли участь друковані видання, телерадіокомпанії, Інтернет-видання. Експерти детально розглянули та обговорили роботи представників мас-медіа з різних областей нашої держави. Серед телевізійних проектів у номінації «Найкраща спортивна програма (відділ або редакція) року» цикл передач «Спорт-тайм» визнано кращим.
.

30.12.2014
Знімальна група Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії напередодні Новорічно-Різдвяних свят разом з буковинськими волонтерами побували на Сході України.
Основна мета візиту – доправити допомогу, зібрану усіма районами Чернівецької області в рамкам благодійної акції «Діти Буковини – дітям Донбасу». Листи, малюнки, солодощі, іграшки та одяг – буковинським дітям нічого не шкода для своїх ровесників, котрим щасливе дитинство зруйнувала війна.
Журналіст Олеся Жук та оператор Назар Волошенюк на власні очі побачили реалії сьогодення Українського Сходу. Разом з губернатором Луганщини Геннадієм Москалем, знімальна група побувала в розташуванні 80-ї аеромобільної бригади в Лисичанську, де несуть службу і військовослужбовці з Буковини, а також відвідали 29 та 31 блокпости українських силовиків на автотрасі Бахмутка. Привезли військовим, волонтерську та гуманітарну допомогу — продукти харчування, спецодяг, оснащення тощо. У розмові наші колеги з’ясували, що загалом військові забезпечені усім необхідним, але сьогодні найбільше потребують професійних рацій, тепловізорів, теплоприцілів. Тут всіх бойовий дух і повна готовність захищати свою країну від окупантів. 29 та 31-й блокпости на Бахмутці — це крайні точки наших силовиків на контрольованій Україною території Луганської області. Збоку (справа по трасі) і далі за 31-м блокпостом — сепаратисти. Траса постійно обстрілюється, і хоча з 9 грудня оголошене перемир’я, повної вогневої тиші тут так і не настало. Вздовж траси з боку Кіровська (місто, що окуповане так званою ЛНР) сконцентровані не тільки бойовики, але й регулярні російські війська. Від 29-го блокпосту на відстані менше одного кілометра стоять російські ВДВ-шники.
Під час поїздки на 29-й та 31-й блокпости на автодорозі Бахмутка знімальна група відвідала населений пункт, що де-факто розташований на контрольованій Україною території, а де-юре все ще належить району, окупованому так званою ЛНР. Мова про село Жолобок.
Виявилося, що Жолобок — останнє село на Луганщині, яке все ще не переведене під українську юрисдикцію, хоча фактично знаходиться на контрольованій Україною території.
Після Мінських домовленостей усі населені пункти, що юридично належали до окупованих районів, а фактично залишилися під українською владою, постановою Верховної Ради перевели до районів на нашій території. Жолобок у цей перелік не потрапив. Справа в тому, що лінія фронту тоді постійно мінялася, а на Бахмутці йшли важкі бої. Тому село так і залишилося юридично закріпленим за Фрунзенською селищною радою Слов’яносербського району, який окупований бойовиками.
Коли заїхали туди, люди спочатку поховалися по хатах. І тільки зрозумівши, що небезпеки немає, почали виходити на вулицю. В мирний час тут проживало трохи більше сотні чоловік (десь шістдесят хат), зараз залишилося з п’ять десятків, інші повтікали. Коли люди зрозуміли, що приїхав голова ОДА, навперебій почали просити приєднати їх до України. Емоційне спілкування вийшло. Залишили людям частину допомоги, яку везли на блокпости… Оскільки фінансування окупованих територій заблоковане урядом, селяни з липня не отримували пенсій та соцвиплат. Геннадій Москаль пообіцяв, що займеться питанням цього села особисто. Сьогодні необхідно провести законопроект про від’єднання Жолобка від Фрунзенської сільради й приєднання до Новотошківської, що на контрольованій Україною території. І за попереднім зразком провести рішення через Верховну Раду. Після цього я гарантую, каже Г. Москаль, що люди отримають заборгованість по пенсіях і соцвиплатах і відчують, що вони залишилися в Україні…
За підсумками візиту Чернівецька ОДТРК підготувала цикл інформаційних відеосюжетів «Реалії українського Сходу» та підсумкову річну телепрограму «Студія А3: актуально, аргументовано, аналітично», що вийде в ефір 31 грудня, напередодні зустрічі Нового Року.

25.12.2014
Благодійний мистецький проект «Колядуймо усім світом»
Коли засяє на небі перша зоря. Коли землю огорне Божа благодать. Коли у наших душах (вже вкотре!) народиться віра у диво – ми відчуємо, що ми сильні та єдині, що ми велика родина. Бо, де б не жили, якою б мовою не спілкувалися, діти ми чи дорослі – всі прагнемо одного: щастя і миру. Для кожної людини. Кожної родини. Нашої України. Для всього світу. Це головний меседж благодійного мистецького проекту «Колядуймо усім світом», який в ці новорічно-різдвяні дні вийшов в ефірі телеканалу «Буковина».
Автор ідеї-проекту - композитор та аранжувальник з Чернівців Оксана Первова-Рошка. Ще у вересні 2014 року, в ефірі ранкової передачі ТРК «Буковина» «Доброго ранку, Буковино» пані Оксана запропонувала через колядки та пісні висловити вдячність країнам, які підтримують нашу Україну в цей непростий час. Робота над проектом тривала кілька місяців. Через друзів-колег, соціальну мережу Інтернет Оксана Первова-Рошка знайшла багато колядок різними мовами, написала аранжування, записала фонограми. Знайдено унікальні колядки ще 16 століття.
Проект підтримала Чернівецька міська рада. А генеральним інформаційним спонсором виступив телеканал «Буковина», творча група якого ( режисер Світлана Ожогіна, оператор Віталій Семенюк, монтаж – Андрій Стефанів, комп’ютерна графіка – Євген Васильєв, редактор Валентина Бондар) і працювала над цією складною, але цікавою роботою. Зйомки відбувалися в Чернівецькій та Львівській областях. Учасниками проекту стали бійці-добровольці, матері, митці, вихованці вокальних і театральних студій, депутати, журналісти. 30 колядок 20 мовами, понад 250 учасників.
Прем’єра благодійного мистецького проекту «Колядуймо усім світом» відбулася 24 грудня на телеканалі «Буковина». Впродовж січня з унікальною творчою роботою Оксани Первової-Рошки та ТРК «Буковина» ознайомляться телеглядачі й інших телеканалів Буковини та України.
Щирі та глибокі за своїм змістом, позитивним спрямуванням новорічні пісні та прадавні колядки ще раз об’єднали всіх нас у прагненні – творити добро, бути єдиними.
23.12.2014
«Досвід підготовки ранкових та підсумкових випусків – щоденних та тижневих інформаційних випусків» переймали автори та ведучі обласних телевізійних каналів та радіо в рамках семінару, який відбувся на базі Укртелерадіопресінституту.
Робота автора та ведучого, розстановка правильних акцентів при плануванні підсумкового тижневого випуску, важливість відеоряду та звукових ефектів при монтажі резонансних матеріалів, достовірність та перевірка фактів у журналістських розслідуваннях, робота ведучого в кадрі, використання сучасних технологій при підготовці підсумкових програм, прямі включення через скайп, використання «стрім», Інтернет-ресурсів - ключові теми семінару. Тренери: ведучі ІСТV, 5 каналу, Українського радіо, Ера-FM.
Автор і ведуча інформаційно-аналітичної програми «Резонанс» ТРК «Буковина» Л.Дутка теж була учасником цього семінару. Активно дискутувала на теми організаційної роботи інформаційних програм телебачення в нинішніх умовах. По завершенню навчання учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації
.

22.12.2014
Онлайн-лекцію на тему «Нові медіа та журналістика» провели тренери Ukrainian Media E-School. Взяли у ній участь і журналісти ТРК «Буковина». Основні питання, які з лекторами обговорювали представники регіональних ЗМІ: як можна звільнити чиновника не виходячи з дому, доступність лонгріда, зокрема, як змусити аудиторію читати до останнього рядка. Також йшла мова і про журналістику даних.
Спілкувався з медійниками автор і ведучий програми «Наші гроші» на телеканалі «ZIK» Денис Бігус. Він розповів про кухню журналістських розслідувань. Якщо немає підтвердження даних – немає і об’єктивного матеріалу – висновок, котрий зробили учасники онлайн-лекції стосовно цієї теми.
Журналіст Ілона Фанта розповіла про актуальність лонгрідів. Це – новий формат подачі інформації в Інтернеті, коли віртуального тексту багато і його розбавляють роликами, презентаціями, виносками чи цитатами. Лонгріди можуть залучати на сайт такий самий трафік, як і топові новини.
Усі тренери зійшлися на тому, що журналістам частіше треба використовувати пошукові системи та бути активними учасниками соцмереж.


09.10.2014
Участь Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії у розбудові інформаційного простору Чернівецької області – одне з питань, яке обговорювали під час засідання колегії Держкомтелерадіо України 2 жовтня 2014 року. У своїй доповіді генеральний директор Чернівецької ОДТРК Любов Олексіївна Годнюк зазначила, що Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія станом на сьогодні мовить 24 години у складі мультиплексу МХ-5 багатоканальної мережі цифрового мовлення в м. Чернівці та м. Новодністровськ; 4 години на добу на 34-му телевізійному каналі аналогового мовлення; в усіх кабельних та ІР-мережах.
Телеканал «Буковина» одним з перших в Україні розпочав роботу в інтернеті в режимі он-лайн. Програмами компанії охоплено близько 70% населення області.
Генеральний директор ЧОДТРК Любов Годнюк у доповіді акцентувала увагу не тільки на творчих досягненнях та здобутках телерадіокомпанії, зокрема телебачення, радіо, творчого об’єднання телерадіопрограм румунською мовою, але й на проблемах з технічним покриттям цифрової багатоканальної телемережі, недостатньою кількістю відповідних передавачів.
Контент, який створює і транслює ЧОДТРК, був змістовно лаконічно потужно представлений у відеопрезентаційнму ролику, де беззаперечно підтверджується факт: Чернівецька облдержтелерадіокомпанія на Буковині вже давно виконує функцію суспільного мовника, всебічно висвітлюючи загальнолюдські проблеми, відстоюючи інтереси людей.
Робота Чернівецької ОДТРК у розбудові інформаційного простору області визнана задовільною. Колегія рекомендувала генеральному директору Чернівецької ОДТРК Любові Годнюк взяти активну участь у розбудові обласного сегменту Суспільного телебачення і радіомовлення, а в співпраці з Національною радіокомпанією України вжити заходів щодо розбудови сучасної мережі FM-діапазону.

16.09.2014Телепрограма Чернівецької ОДТРК виборола перемогу на ХVI Міжнародному фестивалі телерадіопрограм для національних меншин «Мій рідний край».
Останніми роками багато пишуть про жахливі злочини комуністичного режиму на території колишнього СРСР, які радянські історики намагалися приховати від свого народу.
73 роки тому, 1 квітня 1941-го, сталась трагічна подія, про яку мало кому відомо. Навесні, якраз на Великдень, поблизу села Біла Криниця, що на Буковині, радянські прикордонники розстріляли близько трьох тисяч мешканців сіл Глибоцького та Сторожинецького районів – румунів за національністю.
Впродовж багатьох років ця страшна трагедія замовчувалась. І лише після здобуття Україною незалежності люди отримали можливість вголос повідати правду про кривавий квітневий день 1941-го. Автор - Гостюк Крістіна, режисер – Тодерян Юлія, оператори – Білоткач Максим та Бойчук Андрій, монтаж – Боклач Олександр.
Телепрограма Чернівецької ОДТРК «Великдень. Білокриницька трагедія 1941-го року» конкурувала із роботами конкурсантів з Румунії, Словаччини, Угорщини, Чорногорії, Сербії, Австрії, Швеції. Загалом на конкурсі було представлено більше 60-ти телевізійних та 30-ти радіопрограм.

02.09.2014 Колектив ТРК «Буковина» поповнився ще одним заслуженим журналістом.
Відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм звання «Заслужений журналіст України» присвоєно завідувачеві відділу Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії Бондар Валентині Василівні.
25 років свого життя Валентина Бондар присвятила роботі на телевізійній ниві. 8 з них очолює відділ молодіжних та дитячих програм. І весь цей час відкривала і продовжує відкривати все нові й нові імена та юні таланти. Готує передачі на теми освіти, виховання, розвитку дитячої особистості та захисту прав дітей. Це своєрідна система телевиховання, що пропагує “добре, розумне, вічне”. Вона створила справжній літопис дитячої творчості Буковини: сотні різножанрових, високохудожніх програм. Талановитий журналіст, досвідчений фахівець, вона дала путівку у велику творчість багатьом відомим нині артистам Буковини. Їі програми неодноразово займали призові місця та отримували Гран-прі на Всеукраїнських і Міжнародних телефестивалях.
З 2009 року готує і веде цикл програм „Подіум її життя” – про жінку- лідера, берегиню роду. Доклала чимало зусиль до проведення у Чернівецькій області благодійних телерадіомарафонів «Подаруй дитині життя», які мали на меті допомогти матеріально та морально дітям, хворим на рак та лейкемію.
Окрім безмежної доброти та любові до людей, Бондар Валентина Василівна носить у серці справжнє почуття патріотизму. Ще далеко до зорі Незалежності започаткувала цикл програм “Зав’язь” – про людей, які своєю силою духу, своєю працею наближали цей День. І понині Валентина Бондар не втрачає ентузіазму щодня працювати на благо України та українців.

12.08.2014 «Ми за створення Суспільного мовлення в Україні. Але проти недосконалого законодавства і поспішних рішень, які однозначно приведуть до знищення найпотужнішого інформаційного проукраїнського ресурсу в країні» - про це одностайно на спільних зборах заявили трудовий колектив та первинна журналістська організація ТРК «Буковина».
На думку учасників зборів, непрозоро виписані статті законодавства щодо майбутнього ДТРК фактично готують їм долю корпунктів, що рівнозначно знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування в регіонах. Буковина - край прикордонний, багатонаціональний. Тож для буковинської громади інформаційна безпека є питанням номер один,- зазначали учасники зборів. Колектив ОДТРК переконаний: створенню суспільного телерадіомовлення в регіонах має передувати велика організаторська робота щодо вдосконалення чинного законодавства з метою недопущення дерибану державного майна та розбазарювання нині існуючих частот державного мовлення. Учасники зборів , у яких взяли участь представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення П. Шегда, голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Ю.Терон, закликали Держкомтелерадіо України, Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення та Національну спілку журналістів України звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з пропозицією відтермінувати впровадження суспільного мовлення на базі ОДТРК та зберегти державні телерадіокомпанії в умовах інформаційної війни як потужний центр об’єднання і консолідації громад в регіонах. А для цього - вилучити ОДТРК з переліку суспільних мовників у Законі України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»; передбачити створення у перспективі в кожному регіоні Суспільного радіо і телебачення з мовленням 24 години на добу на базі нині існуючого частотного ресурсу ОДТРК; визначити шляхи фінансування суспільних регіональних каналів; відпрацювати механізми збереження майна та соціального захисту працівників ДТРК; забезпечити ФМ-частотами державні радіостанції (у майбутньому суспільні); здійснити стовідсоткове покриття регіонів цифровим мовленням. Тільки такий виважений державницький підхід до створення Суспільного регіонального мовника – підкреслювалось на зібранні, - дасть бажаний результат: кожна територіальна багатонаціональна громада отримає канал, який повністю задовольнятиме її інформаційні потреби.

17.04.2014 Напередодні світлого свята Воскресіння Христового, коли кожна людина прагне морального та духовного очищення, в ефірі ТРК «Буковина» з»явилась нова робота творчого колективу - відеокліп «Пам»яті Небесної сотні» . Ця пісня вперше прозвучала у Чернівцях під час концерту , що відбувся на сорок днів загибелі героїв Майдану. Саме тоді в авторів музичного твору – полковника СБУ Василя Фесюка, який написав слова, та відомого українського виконавця , лауреата Міжнародних конкурсів, переможця телепроекту «Голос країни» Павла Табакова зі Львова - виникла ідея спільно з працівниками Чернівецької ОДТРК та обласної філармонії створити відеокліп, у який би увійшли кадри трагічних подій Майдану.
Зйомки проходили за участю симфонічного Академічного оркестру філармонії - головний диригент , заслужений діяч мистецтв України Йосип Созанський – та юних вихованців студії «Степ бай степ». Тремтіли вогники свічок у дитячих долонях - і злітала під куполи Храму мистецтва щира людська молитва: «Небесню сотню, Господи, прийми, прийми їх душі з білими крильми». Високопрофесійний духовно мистецький проект- посвяту Небесній сотні, у який вкладена часточка серця і душі, чернівецькі телевізійники мають намір запропонувати до ефіру всім регіональним державним телерадіокомпаніям України.

15.04.2014 Творча група ТРК «Буковина» створила спеціальний проект «Ода до радості». 9-та симфонія Людвіга Ван Бетховен, фінал якої згодом став гімном Європейського Союзу, на повну силу зазвучала в ефірі Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії у виконанні Чернівецького Академічного симфонічного оркестру обласної філармонії під керуванням головного диригента , заслуженого діяча мистецтв України Йосипа Созанського.
У телевізійних монологах музиканти наголошують – кожен з них , незважаючи на національну приналежність – серед артистів є поляки, румуни, українці, євреї, росіяни – може вільно розмовляти материнською мовою, для них рідною стала українська земля, тому усі вони – за єдину і неподільну Україну. Як зазначає автор програми Людмила Мельник, - кожен телеглядач у ці високі хвилини спілкування з геніальною музикою має можливість відчути духовне єднання нації навколо ідей свободи, миру, солідарності – цих високих життєвих цінностей, які відстоює Європа і за які загинула Небесна сотня.

04.04.2014 Надзвичайно важливу проблему – сприяння та підтримки осіб з південно-східної України, які, рятуючись від війни, прибули на Буковину, – було порушено у спеціальному телерадіопроекті, який підготувала до ефіру ТРК «Буковина».
Про найактуальніші питання співпраці з кримчанами, які сьогодні потребують допомоги і держави, і усієї української спільноти, у студії говорили волонтери, представники управління Державної міграційної служби, Пенсійного Фонду України, Департаментів освіти, охорони здоров`я, соціального захисту населення та економіки , депутати обласної та міської рад, власники готельних комплексів, керівники державних та приватних вищих навчальних закладів, студенти. Гості студії пропонували конкретні шляхи розв`язання проблем гостей з Криму – від ознайомлення з процедурними правилами щодо надання їм статусу біженців, роз`яснення порядку отримання пенсій та соціальних допомог до обізнаності з можливостями надання медичних послуг, безкоштовного поселення, влаштування дітей у дошкільні установи та навчальні заклади, в тому числі і з метою продовження та здобуття вищої освіти.
Учасники розмови з цікавістю переглянули підготовлений Хмельницькою ОДТРК сюжет про те, як підтримують гостей з Криму на Поділлі. А спеціальні гості студії – студенти Харківського національного університету імені Каразіна та Дніпропетровського національного – імені Гончара, поділившись своїми захопленими враженнями від перебування на Буковині та від щирого, теплого спілкування з буковинцями, довели: найвищою цінністю для кожного свідомого українця є єдина і неподільна Українська держава.

21.03.2014 «Підтримай армію – врятуй країну» – новий спеціальний телерадіопроект під такою назвою вийшов в ефір Чернівецької державної телерадіокомпанії
Здійснюється проект в рамках інформаційно-аналітичної програми «Реалії». Для журналістів ТРК «Буковина» підготовка подібних спеціальних телерадіопроектів на виклики часу є пріоритетом, тому планується, що вони виходитимуть в ефір щотижня.
Тема першої передачі «Підтримай армію – врятуй країну». Автор – генеральний директор ТРК «Буковина» заслужений журналіст України Любов Годнюк підкреслює: сьогодні в нашій країні немає важливішого завдання, ніж реальна допомога Збройним Силам України. Тож мета – консолідувати буковинське суспільство навколо ідеї відродження сильної та морально стійкої української армії, яка б кожної миті відчувала нерозривну єдність з народом. До створення передачі долучились і колеги з Львівської обласної державної телерадіокомпанії, підготувавши сюжет про те, як підтримують українську армію львів’яни.
Підприємці, фермери, підприємства краю, усі небайдужі буковинці теж активно підтримали акцію сприяння українській армії. Вони надсилали кошти на оголошений в ефірі радіо та телебачення рахунок; українським військовим частинам в Криму, Кам’янці-Подільському, Чернівцях були відправлені продукти та запчастини для ремонту військової техніки. Про це журналісти ТРК «Буковина» щоденно розповідали в інформаційних випусках. Спецпроект фактично проаналізував зроблене, акцентувавши увагу на невирішених проблемах військових формувань. В обговорені цих проблем взяли участь представники військового комісаріату, органів внутрішніх справ, депутати обласної та районних рад, безпосередньо командири військових частин, прикордонного загону, обласного об’єднання «Майдан» та громадської організації «Автомайдан», політологи та меценати. Мова йшла не лише про матеріальну підтримку Збройних Cил України, а й про стан патріотичного виховання молоді, участь у цій справі військових кафедр вищих навчальних закладів, військово-спортивних установ, козацьких об’єднань, студентів медичних вишів, які є військовозобов’язними. Телеглядачі та радіослухачі, скориставшись адресою електронної пошти на екрані, могли написати лист або ж безпосередньо долучитись до збору коштів для потреб української армії.

22.01.2014 Цікавий та надзвичайно актуальний новий проект запровадила у 2014 році Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія.
Перші випуски циклової телепрограми «Погляд» уже вийшли в ефір і одразу ж знайшли свого телеглядача. Адже автори програми порушують злободенні питання інформаційної безпеки держави, суспільства, особи. У сучасних умовах саме інформаційна безпека є необхідною умовою існування як особи, так і національної держави та суспільства загалом. Адже, як зазначають експерти, національний інформаційний простір – це надзвичайно важливе політичне поняття, яке у вартісній шкалі соціальних цінностей можна поставити на друге місце після державної незалежності. Творча група телепрограми «Погляд» налагодила тісні стосунки з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, зокрема науковцями факультету історії, політології та міжнародних відносин, а також фізичним факультетом, де функціонує кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки. В одному з перших випусків порушено проблеми якісної журналістики в Україні , розвитку цифрового мовлення у нашій державі , йдеться про досвід європейських країн на шляху до переходу на цифровий формат телерадіомовлення.

15.01.2014 Чернівецька ОДТРК популяризує автентичні різдвяні традиції краю.
Цього року телеканал «Буковина» за доброю традицією ще раз подарував глядачам телевізійну версію захоплюючого видовищного дійства «Маланка-фест».
Ця фольклорно-етнографічна подія року у Чернівцях зібрала 42 колективи, а це більше тисячі учасників з усіх куточків Буковини, інших областей та навіть держав. Адже цьогоріч фестиваль набув статусу міжнародного. Тож чернівчан мали можливість також подивитись самобутні народні колективи з Румунії та Молдови. Головний організатор свята – Благодійний фонд «Firtash Fundation».
І треба сказати, що Буковинська «Маланка-фест» зовсім не поступається карнавалу в Ріо-де-Жанейро. Тож не випадково ведеться відповідна робота, щодо включення її до реєстраційного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
Утім, буковинська переберія має свої неповторні особливості. Маланка та Василь, дід та баба, цигани, казкові персонажі, артисти, найбагатші люди та політики… Тут можна було не тільки побачити улюблених героїв, акторів, а й поспілкуватися з ними, зробити фото на пам’ять, покружляти у запальному танку. Ходили з козою, ведмедями, і навіть зі справжнім драконом, довжиною у 13 метрів.
Учасників Маланки (автентичної) та Переберії (осучасненої) поважне журі оцінювало за різними критеріями. Колектив-переможець цьогорічного фестивалю отримує – 50 тисяч гривень.
Це велелюдне театралізоване дійство популяризує Буковину як туристичну, як край, де зберігаються культурні традиції не лише українців, а й представників національних меншин, що проживають на його території.

27.12.2013
Кожній людині (навіть дорослим, які не вірять в чудеса) у Новий рік хочеться дива, нехай і просто на екрані… Аби створити телеглядачам справжнє свято , колектив Чернівецької ОДТРК створив для буковинських телеглядачів цілу низку нових захоплюючих програм.
Зокрема авторська група дитячого проекту Чернівецької ОДТРК «Міні-мікс» - підготувала захоплюючий новорічний випуск програми для всіх її шанувальників. Адже телевізійникам так хотілося подарувати святковий настрій усім глядачам, які зберуться перед телеекранами 4 січня об 10.50.
Робота над передачею була нелегкою, але цікавою. Усе починалося з авторського задуму - створити програму, яка б покликала до телеекранів не лише дітей, а усю сім»ю. Тож випуск насичений багатогранною, оригінальною інформацією про традиції святкування Нового року та історичними фактами про незмінні атрибути і символи новорічних свят. Сценарій істотно відрізняється від попередніх задумів цього циклу. Допитливі телеглядачі матимуть змогу в рубриці «Секрети професій» - познайомитися з видовищною роботою «приборкувачів вогню» ( піротехніків); «Чудеса світу» запропонують віртуальну подорож до європейської столиці Різдва – Нюрнберга; «Музична скринька» подарує цікаву розповідь про одну з найдавніших українських щедрівок, яку нині переспівують у всьому світі; «Палітра краси» - познайомить з секретами вдалого новорічного макіяжу; «Щоденник захоплень» навчить створювати приємні подарунки для рідних та друзів своїми руками.
Кумедних випадків продовж дванадцяти знімальних днів назбиралося чимало. Це й не дивно, коли ведучі – діти. Все ж найсуттєвіший курйоз подарувала знімальній групі погода. На жаль, цього разу вулиці не прикрашатиме пухнастий сніг. Та все ж новорічний настрій пануватиме всюди. Авторський склад програми перетворив у знімальні майданчики арт-крамницю, офіс туроператора, салон краси, магазин дитячого одягу, затишні кав*ярні Чернівців, кінно-спортивний клуб, центр естетичної медицини і, навіть, нічний стадіон.
Спеціально для святкового випуску програми «Міні-мікс» режисер монтажу Арнольд Шрам створив новорічне художнє оформлення, а редактор Ольга Борщевська написала теплі віршовані привітання, які адресуватимуть телеглядачам юні ведучі.

27.12.2013
Створити справжню казку у новорічно-різдвяні дні прагнуть працівники відділу молодіжних та дитячих програм Чернівецької ОДТРК для телеглядачів.
Разом з вихованцями зразкового художнього колективу вокальної студії «Шарм» обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», яким керує Людмила Кірнадз, телевізійники допомогли Снігуроньці з Королівства Вічної Зими потрапити у Країну талановитих дітей. Назва телепроекту - «Як Снігуронька навчилася співати» Тож діти не лише навчили гостю з Казки співати, а й розповіли про буковинські звичаї свят зимового циклу.
Цікаві пригоди очікують дітей у телемандрівці «Про Настусю та золоту рибку».Юні співаки –учасники зразкового художнього колективу «Шанс» Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Оксана Подолинська») мріють, щоб всі діти були здоровими і щасливими. А допомогти втілити їх мрію у життя хлопчики та дівчатка попросили золоту рибку.
А старші вихованці студії розкажуть телеглядачам «Зимову історію кохання».
«Повірити у диво» закликають усіх вихованці зразкового художнього колективу вокальної студії «Барви» Чернівецького міського Палацу дітей та юнацтва (керівник - відмінник освіти України Марія Когос).
Зйомки новорічних телепроектів відбувались на різних знімальних майданчиках. Творчі задуми втілили у життя режисер Світлана Ожогіна, оператори Віталій Гусаков, Віталій Семенюк, Денис Жиряда, Максим Білоткач, Андрій Бойчук, Тарас Шкуренко, інженери монтажу Сергій Мороз, Андрій Стефанів, Володимир Зенько, Богдан Ілащук. Основна мета творчого колективу – подарувати хлопчикам та дівчаткам по-справжньому святковий настрій, допомогти потрапити у телевізійну казку, співавторами якої є самі діти.

26.12.2013
Серед чотирьох унікальних святкових проектів, які підготувала до новорічних свят на телеканалі «Буковина» Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія , увагу телеглядачів обов`язково приверне театралізована шоу-програма «Фабрика зірок Діда Мороза….або чого бажає Снігуронька?» , що вийде в ефір 1 січня о 17 годині 30 хвилин. Автор сценарію Людмила Мельник та режисер Юлія Мілімонко майстерно втілили на телеекрані свій творчий задум – спочатку це справжній кастинг учасників програми у студії Чернівіецького обласного державного телебачення, де прискіпливе журі відбирає найталановитіших, які згодом за допомогою спецефектів переносяться в ошатну залу ресторану на новорічний «вогник». Дід Мороз і Снігуронька, Продюсер і Зірка, Міс ТБ і Спортивний оглядач – ведучі театралізованого новорічного шоу запросять усіх у чарівний світ пісні, музики і танцю. Учасники програми – відомі буковинці, лауреати Всеукраїнських та Міжнародних пісенних конкурсів.

25.12.2013
Щороку за доброю традицією Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія готує для святкового новорічного ефіру захоплюючий телефільм власного виробництва. Цікаво, що журналісти ЧОДТРК не лише самі розробляють сценарій, а й беруть безпосередню участь у зйомках.
Святковий ефір нового 2014 року розпочнеться з фільму « 32 грудня». Автор сценарію – старший редактор ЧОДТРК Тетяна Катрик, режисер – Людмила Онуфрів. У ролях - творчі працівники телеканалу «Буковина».
Герої фільму – троє друзів. Один з них збирається одружитись 31 грудня, але категорично проти заводити дітей, інший - затятий холостяк, ще інший – кар`єрист. Напередодні новорічної ночі вони збираються у сауні, де вирішують спробувати карпатську настоянку, яку без дозволу взяли у мольфарки. Згодом вони приходять до тями у знайомій квартирі, але нічого не можуть згадати про себе . Увімкнувши телевізор, хлопці дізнаються, що наступило 32 грудня. Про незвичайні пригоди героїв фільму, які змусили їх переосмислити свій погляд на життя , телеглядач дізнається , увімкнувши телеканал «Буковина» 2 січня о 17 годині 30 годині.
Втілити незвичайний сценарій на екрані охоче погодились керівники чернівецьких підприємств, установ та організацій . Зйомки відбувались здебільшого у гостях партнерів ЧОДТРК. А це значить, що глядачі побачать у фільмі не лише знайомі обличчя відомих чернівчан, але й побувають в улюблених кафе та ресторанчиках, салонах краси, туристичних агенціях, автосалонах, магазинах стильного одягу.
Увесь колектив ЧОДТРК з нетерпінням чекає виходу унікального проекту в ефір. «32»грудня обіцяє бути незвичайним.

24.12.2013Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія стала переможцем Всеукраїнського конкурсу телевізійних програм «Країна талантів».
На конкурс було представлено 26 телепрограм, які транслювались в ефірі державних телерадіокомпаній. Найбільшу кількість голосів під час он-лайн голосування отримала передача ЧОДТРК, підготовлена відділом молодіжних та дитячих програм.
«Всі діти – талановиті!» - під таким девізом працює творчий колектив відділу вже понад 5 десятиліть. Участь у першому Всеукраїнському конкурсі телевізійних програм «Країна талантів» для буковинських телевізійників стала своєрідним іспитом на вміння працювати з дитячою аудиторією. Автор Валентина Бондар, режисер Світлана Ожогіна, оператор Максима Шварцман, інженер монтажу Андрій Стефанів основний акцент зробили на творчість дітей з сільської місцевості.
Впродовж місяця телевізійники мандрували Буковиною. Побували у сільській гімназії гірського Банилова-Підгірного у вихованців відеофотостудії «Фокус». Разом з юними майстриньками Новоселицького району вчилися виготовляти оригінальні речі з природніх матеріалів. У селі Підзахаричі Путильського району познайомились з учнями навчально-виховного комплексу «Перлина Гуцульщини», які бережуть і примножують народні традиції. Розповіли про будні найбільшого в області закладу позашкілля – Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини», опановували складний конкур з юними спортсменками з кінно-спортивного клубу «Буковинська Троя», реалізовували проект «Україна - транзит- Франція» з учнями Чернівецької гімназії №3, захоплювались мужністю та наполегливістю вихованців Сторожинецького товариства батьків дітей- інвалідів «Богдан». Понад 5 тисяч юних буковинців стали учасниками конкурсної передачі.
Творча група телевізійників ставила перед собою мету – познайомити Україну з якомога більшою кількістю обдарованих дітей. 5519 голосів та перше місце – такий результат спільної роботи. Перемогли талановиті діти Буковини – це головне! Конкурсна передача – лише один штрих роботи відділу молодіжних та дитячих програм ЧОДТРК. Впродовж року щотижня про обдарованих дітей журналісти розповідають в циклових передачах – телевізійному фестивалі дитячої творчості «Країна талантів», «Буковинчики-веселинчики», «Красен світ», «Міні-мікс», «Фейс-контроль». Зараз колектив натхненно працює над новорічними проектами, головними учасниками яких є, звичайно ж, талановиті діти Буковини.

20.12.2013 У рамках регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості товарів (робіт, послуг) «100 кращих товарів України» - «Буковинська якість 2013» Чернівецька ОДТРК стала переможцем в одній із номінацій.
Уже три роки в ефір Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії виходить програма «Лідери якості». У ній автор Лілія Вакарюк розповідає про буковинські підприємства, організації та установи, які працюють за міжнародними стандартами.
Диплом та кубок «Традиції стабільної якості Буковини – краю, де варто жити» вручені колективу Чернівецької ОДТРК саме «за високоякісне висвітлення передового досвіду підприємств краю в галузі якості».

09.12.2013 Дворічний буковинець Сашко страждає вродженою патологією – лімфангіомою (пухлиною, що викривлює обличчя). На лікування хлопчика необхідні кошти, до того ж немалі. Одні з перших, хто долучився до благородної справи, - працівники Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, які зібрали понад 5 тисяч гривень.
Хлопчик страждає вродженою патологією – лімфангіомою. Величезна пухлина на обличчі хлопчика завдає нестерпного болю. Але, незважаючи ні на що, дитина дуже активна. Йому подобається малювати, вчити віршики, співати пісні.
Вилікувати Сашка обіцяють у Львівській дитячій чорнобильській лікарні, але для цього необхідні чималі кошти.
Вже незабаром свято Миколая. Діти мріють про іграшки, солодощі, а дворічний Сашко буде просити у небожителів зцілення від важкої недуги. Не будьте байдужими, допоможіть хлопчику і ви, аби його мрія здійснилася.
ПриватБанк: Войцик Світлана Василівна
Р/р 4149 – 4377-4171-0394
Моб. тел 0661487238


02.12.2013Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія активно долучилась до відзначення 62-річниці від дня народження відомого українського співака, народного артиста України Назарія Яремчука. Журналісти телеканалу «Буковина» не лише висвітлювали масштабні культурно-мистецькі заходи, що проходили в області, а й організували показ унікальних передач і телефільмів про життя і творчість славного земляка, створених творчим колективом Чернівецької ОДТРК. Серед них – передачі-лауреати Всеукраїнського фестивалю «Калинові острови» «Це дерево дивне і по втраті не в’яне» та «Солов’їна пісня».
Журналісти телеканалу «Буковина» підготували також цикл цікавих захопливих репортажів з пісенного фестивалю імені Назарія Яремчука. Одразу після закінчення конкурсу телеканал познайомив глядачів з його переможцем – Юрієм Тичинським, студентом Національної музичної академії імені Петра Чайковського. Журналісти телерадіокомпанії разом з учасниками фестивалю побували на Вижниччині – батьківщині видатного співака. Там на сцені міського будинку культури виступили і сини Назарія, які продовжують справу свого батька, популяризуючи українську пісню. Усі ці матеріали є справжнім культурно-мистецьким надбанням краю, і віднині назавжди залишаться у «золотому фонді» Чернівецької ОДТРК.

27.11.2013 З нагоди 150-річчя від Дня народження видатної української письменниці, буковинської орлиці Ольги Кобилянської Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія підготувала унікальний телевізійний проект «Пишна троянда в саду української літератури…» (за М. Старицьким) – це екранізація автобіографічного нарису Ольги Кобилянської. У ролі письменниці – заслужена артистка України Діана Анепська – акторка Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. Д. Анепська глибоко перейнялася долею передусім Ольги-жінки, передавши на екрані вразливу та емоційну натуру письменниці. Особистий душевний бiль, що простежується на сторінках її щоденника, став тим життєвим матеріалом, який пізніше ліг в основу її творів. Вона писала вірші, потім придумувала новели. Поступово фантазії переростали в романтичні повісті, а далі сюжети приходили вже з самого життя, яке вирувало навколо Ольги.
Телепроект «Пишна троянда в саду української літератури…» вийшов в ефір саме 27 листопада у ювілейний День народження письменниці…

18.11.2013 У приміщенні радіобудинку Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії в урочистій обстановці відкрито пам’ятний знак з нагоди 60-літнього ювілею заслуженого журналіста України, багаторічного власкора національного радіо Миколи Смолінського, який пішов з життя у неповних 52 роки. Саме з цієї радіостудії Микола Смолінський, як відображено у меморіальному написі, розповідав світові про наш непотворний мальовничий край та його людей. Перед цим студійним мікрофоном передано в ефір тисячі інтерв’ю, репортажів, нарисів, у яких він висвітлював найактуальніші теми соціально-економінчого та культурного життя Буковини. Тож цей пам’ятний знак – символ вдячності всього колективу телерадіокомпанії, усіх радіослухачів за правдиве, чесне і об’єктивне Слово журналіста, мовлене до людей.
Ініціатива встановлення пам’ятного знака належить сестрі Миколи Смолінського Марії Чаглій, а встановлений він за підтримки адміністрації та профкому працівників Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії. Під час відкриття пам’ятного знака звучали у радіостудії фрагменти незабутніх радіопрограм Миколи Смолінського, спогади колег, слова подяки колективу від родини Смолінських за вміння берегти пам’ять. Доброю згадкою про цю зустріч залишаться також книги «Запрошую вас до мікрофона», які подарувала присутнім Марія Сергіївна, і які теж були видані з нагоди ювілею за підтримки Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії.

08.11.2013 Масштабний проект до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка запровадила Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія. Кожної суботи та неділі рубрика «Читаємо Кобзар» звучить на радіо «Буковина». Тележурналісти ЧОДТРК під рубрикою «Хвилини з Кобзарем» готують цикл відеоматеріалів. Твори Тараса Шевченка читають відомі буковинці - громадські та політичні діячі, представники влади, науковці, письменники, поети, вчителі, викладачі вищих навчальних закладів, митці. Серед них - колишній Надзвичайний та Повноважний Посол України в Індії Георгій Ходоровський, заслужений діяч мистецтв України , поетеса Тамара Севернюк, заслужений артист України Іван Дерда та інші. Відеозамальовки виходять в ефір два рази на тиждень . Телеглядачі та радіослухачі мають змогу ще раз долучитись до безсмертної спадщини Тараса Шевченка, усвідомити актуальність і значимість для сучасників силу слова Великого Кобзаря.


03.11.2013 Колектив Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії з високою відповідальністю підійшов до висвітлення вагомої події в краї – 95-ї річниці буковинського віча. Одинадцять тисяч буковинського люду зібралось 3 листопада 2013 року на Центральній Площі Чернівців, щоб заявити про своє єдине спільне прагнення - бачити Україну в дружній родині європейських держав.
Святковий настрій Площі, велелюддя урочистого дійства, одухотвореність майдану, де так вільно і легко майоріли прапори української держави та держав європейського співтовариства, – усе це вдалось передати в ефірі творчій групі Чернівецької ОДТРК, яка здійснювала запис свята з допомогою сучасної пересувної телевізійної станції супутникового зв’язку. Перед початком мітингу на Площі впродовж двох годин на великих екранах транслювались відеоматеріали, підібрані та підготовлені журналістами Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, що розповідали про неповторну красу буковинського краю, його людей, історичні та культурні пам’ятки, які є справді великим надбанням людства. У театральному дійстві, що розгорнулось на імпровізованій сцені, знайшло відображення віче 1918 року, коли близько десяти тисяч буковинців висловились за прилучення Буковини до українських земель, акцентувалась увага на сьогоднішніх прагненнях сповідувати європейські цінності. Виступи делегатів віче супроводжувались демонстрацією унікальних кадрів з архівів Чернівецької ОДТРК, що засвідчували активну позицію буковинців в утвердженні української державності.
3 листопада 2013 року Буковинське Віче на святковому зібранні підтвердило свою велику мету – йти до кращої долі, продовжити шлях, яким ішли предки, щоб жити у єдиній неподільній європейській державі. Ініціатива проведення Віча належала громадським організаціям краю. Делегати з усіх куточків Буковини одностайним підняттям рук тричі одноголосно проголосували за звернення до українського народу, Президента України та до керівників держав Євросоюзу, у якому засвідчили своє бажання жити у цивілізованій Європі. Ухвала Буковинського віча у Чернівцях засвідчила: за національністю ми – українці, за своїми прагненнями ми – європейці, і майбутнє наше вбачаємо у європейському співтоваристві.


22.10.2013 Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія зініціювала та провела в обласній філармонії благодійний вечір пам’яті з нагоди 60-літнього ювілею заслуженого журналіста України, власкора Національного радіо України, автора та ведучого телерадіопрограм Миколи Смолінського.
Микола Сергійович Смолінський понад 30 років віддав журналістській роботі, працюючи спочатку на Чернівецькому державному телебаченні та радіо, а потім - двадцять два роки - власним кореспондентом Українського Національного радіо. За своє коротке, але надзвичайно насичене та змістовне творче життя підготував тисячі матеріалів, у яких висвітлював найактуальніші теми соціально-економічного та культурного життя області. Пішовши у 51 рік з життя, він залишив по собі світлу пам’ять і вдячність радіослухачів. За життя вони писали йому листи з усіх куточків держави, а дехто, як от 83-річна слухачка з Херсонщини Ольга Марчук, приїхав на цю зустріч. Ольга Степанівна записала з прямого ефіру на побутовий магнітофон понад 30 передач журналіста Смолінського, що лягли в основу його нової книги «Запрошую вас до мікрофона», яка була презентована на вечорі пам’яті.
Це справжня сповідь журналіста про найсокровенніше – любов до своєї малої Батьківщини,- де завжди чекала з далеких доріг мама Анастасія Юхимівна, яка, до речі, теж була присутня на цих незвичайних світлинах.
Спогадами про відомого майстра пера і мікрофона поділились численні герої радіо- та телепередач Миколи Смолінського, серед яких господарники, представники влади, вчені, науковці, митці Буковини та України.

22.10.2013 Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія отримала дипломи одразу у чотирьох номінаціях одного з найпрестижніших Всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Калинові острови».
Не зважаючи на те, що Чернівецька ОДТРК завжди гідно представляє свої творчі роботи на різноманітних конкурсах та фестивалях, утім такого успіху ще не було. Дві радійні та дві телевізійні програми з Буковини були представлені на розгляд журі. Всі вони були різнопланові і стали переможцями у своїх номінаціях.
Престижні нагороди переможцям вручав особисто Віце-прем`єр-міністр України Олександр Вілкул. По особливому представила команда телеканалу «Буковина» красу та неповторність столиці нашого краю. Програма про Чернівці визнана переможцем у номінації «Краще представлення обласного центру».
Серед програм для дітей відзначили також Чернівецьку ОДТРК, а саме один із випусків циклу «Міні-мікс». Його автор Ольга Борщевська зізнається, вона працює заради того, аби нинішня молодь обирала для себе лише найкраще та найкорисніше.
Кращим соціальним проектом серед радійних програм визнано роботу редактора Чернівецької ОДТРК – Наталії Пазюк. Вона вже не один рік висвітлює саме медичну тему і тому радіє такому високому визнанню.
Інший радійник – Тарас Піц обрав за основу своєї програми тему заробітчанства. Та перемога дісталася йому не лише завдяки гостроті проблематики, а й незвичному втіленню самої ідеї.
В історії Чернівецької ОДТРК це вперше, коли усі заявлені на конкурс передачі отримали нагороди, зазначила Генеральний директор компанії – Любов Годнюк.
Загалом на «Калинових островах», представили понад 100 телевізійних та радіопрограм.

18.10.2013 Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія активно долучилася до ініційованого Міністерством охорони здоров’я України інформаційно-роз’яснювального проекту "Турбуйся про них!". Його мета – привернути увагу засобів масової інформації до ризиків захворювання на рак молочної залози, поінформувати населення про необхідність профілактики цього захворювання. Журналісти телерадіокомпанії не тільки активно висвітлюють дану проблему, а й самі показують приклад відповідального ставлення до свого здоров»я. У рамках реалізації проекту "Турбуйся про них!" жінки Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії проходять обстеження на цифровому мамографі в обласному клінічному онкодиспансері. Адже добре розуміють : акція є чудовим приводом нагадати усім, що здоров’я – то найцінніший скарб. За словами лікарів, щороку в Чернівецькій області лікарі виявляють 220 нових випадків раку молочної залози. Половину з них - якраз під час мамографічного обстеження.

12.06.2013
У Чернівецькій обласній телерадіокомпанії працюють професіонали своєї справи. Про це свідчать перемоги на чисельних конкурсах телевізійних та радіопрограм. Нині додалася ще одна. Журі 17 Всеукраїнського фестивалю фільмів і телепередач для дітей і молоді «Золоте курча» кращою пізнавально-розважальною програмою визнало конкурсну роботу творчої групи телеканалу «Буковина».
Програма «Міні-мікс» орієнтована на дитячу аудиторію віком 8-17 років. У ній кожен юний глядач знайде собі рубрику до душі. А щоб створити цікаву передачу, потрібно докласти чимало зусиль, каже автор програми Ольга Борщевська.
Цікаво, що оцінювали роботи і діти. Загалом у фестивалі «Золоте курча» взяли участь 27 конкурсантів із України та творчі колективи з Болгарії, Великої Британії, Македонії, Росії та США. Близько сотні творчих робіт, серед яких документальні, художні та ігрові стрічки, телевізійні і радіопрограми, мультфільми були представлені на розгляд журі. Тож відзнака за кращу пізнавально-розважальну програму та звання лауреата для молодої команди Чернівецької держтелерадіокомпанії, яка створює цикл передач «Міні-Мікс», - дуже важлива і є сходинкою до нових досягнень.

04.06.2013
При Чернівецькій ОДТРК створили первинну організацію ветеранів.
На журналістському зібранні в Чернівецькій обласній державній телерадіокомпанії ініціативу створити ветеранську організацію одностайно підтримали усі присутні. Адже люди, котрі так самовіддано працювали впродовж не одного десятиліття у теле- радіо просторі Буковини, заслуговують на велику пошану і підтримку.
- Дуже важливо чути, бачити, відчувати потреби тих людей, які віддали своє життя радіо, телебаченню, своїй улюбленій професії, - зазначила Генеральний директор ЧОДТРК Любов Годнюк. Новостворена організація об`єднала в своїх рядах понад сто осіб. Це ветерани праці і війни, люди похилого віку, діти війни, воїни-інтернаціоналісти. Підтримати та допомогти людям, котрі присвятили своє життя радіо та телебаченню, поліпшити їхні матеріально-побутові умови, посприяти у розвитку волонтерського руху , активізувати співпрацю з молоддю – така мета організації ветеранів Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії, яку очолив колишній багаторічний генеральний директор ЧОДТРК, заслужений журналіст України Аркадій Казімірський.
У ветеранів телерадіокомпанії великий досвід роботи і чимало досягнень. І хоча багато з цих людей сьогодні на заслуженому відпочинку, вони як глядачі і як професіонали постійно стежать за ефіром рідного телебачення і радіо. Тож одним з найважливіших пріоритетів у своїй діяльності визначили роботу з молодими журналістами, яким сьогодні дуже потрібні кваліфікована порада, об»єктивна оцінка і мудрість прожитих років.

03.06.2013
Напередодні професійного свята – Дня журналіста – з учнями комунальної обласної загальноосвітньої установи – школи інтернату «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» зустрілась Генеральний директор Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії Любов Годнюк.
Це особливий заклад, у якому виховуються і діти зі складною долею, і талановиті хлопчики та дівчатка з усіх районів області. У дітей з глибинки, з неповних та соціально незахищених сімей таким чином з»явилась унікальна можливість розвиватись, здобувати якісну і безкоштовну освіту. Як зазначила директор ліцею, Марина Семанюк, викладачі ліцею поставили перед собою мету: не лише дати своїм вихованцям ґрунтовні знання, але й виховати гармонійну високо культурну особистість, адже діти перебувають у закладі 24 години на добу. Оскільки це старшокласники, то їх, у першу чергу, хвилюють проблеми пошуку свого місця у житті, оволодіння професією, яка стала б покликанням, справою серця і душі. Щоб допомогти здійснити оцей єдино правильний вибір, вчена Рада закладу прийняла рішення про відкриття експериментального майданчика «Закони життя», на якому проходить спілкування на теми духовності через тематичні уроки та особисті зустрічі з відомими талановитими людьми краю, які уже реалізувались у житті і є гордістю Буковини та України.
Першу зустріч вирішили провести саме з Любов Годнюк, заслуженим журналістом України, кавалером ордена княгині Ольги, керівником найбільшої телевізійної телерадіокомпанії на теренах краю. Вибір був визначений і тим, що чимало ліцеїстів хочуть у майбутньому обрати непросту, але таку важливу і відповідальну професію, як журналіст. Тож запитань Любов Олексіївні від дітей було дуже багато: яким був її шлях у журналістику, якими якостями має володіти сучасний керівник, які якості вона найбільше цінує в людях, яким вона бачить шлях до процвітання нашої країни. Спілкування виявилось на стільки теплим і щирим, що діти виявили бажання розповісти гості про свої найзаповітніші мрії та переживання, радились з приводу обрання майбутньої професії.
Любов Олексіївна пообіцяла і надалі підтримувати тісні стосунки з ліцеєм, допомагати обдарованим дітям, організовуючи екскурсії на радіо та телебачення, майстер-класи з тими, хто уже зробив свій вибір на користь журналістики, а також – у створенні ліцейського радіо, на якому звучали б передачі юних кореспондентів.
«Ця зустріч допомогла багатьом нашим вихованцям по-іншому подивитись на себе, - сказала на завершення зустрічі керівник клубу «Закони життя» Марія Влад, - переоцінити своє ставлення до життя , навіть у чомусь змінитись і, зрештою, усвідомити: все залежить від тебе, від того, які цінності ти обираєш, головне - вміти ставити перед собою мету і досягати її».

20.05.2013
Уже в 9 раз у місті–Герої Севастополі відбувся Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм «Перемогли разом». Понад сто представників телерадіокомпаній, творчих об'єднань, студій із 9-ти країн представили на розсуд журі майже 200 робіт. Програми Чернівецької обласної держтелерадіо компанії були відзначені нагородами.
Тільки на конкурс телевізійних програм у рамках міжнародного фестивалю 150 своїх робіт представляли понад 100 учасників. Тележурналіст Олександр Свінціцький представив на розсуд журі програму «Пам'ять: Потяг на Схід». Це зворушлива розповідь про церковний хор села Мамаївці, що в Кіцманському районі. 26-теро його учасників в роки Великої Вітчизняної війни загинули під Фастовом під час бомбардувань. Робота посіла третє місце у номінації "Естафета пам`яті".
А радіожурналіст Наталія Соколовська надіслала на фестиваль програму «Розтоптані квіти, або щоденники дитячої пам’яті», за яку теж нагороджена Дипломом 3-го ступеня.
«Розтоптані квіти або щоденники дитячої пам’яті»… Це історія чотирьох дівчаток, які пізнали гіркий присмак гетто: Київ, Вінниця, Чернівці, Білорусія – війна не обирала, а безжально топтала квітучі долі… Це реквієм по вкраденому дитинству, понівечених долях, зруйнованих мріях. Троє з них, зболені і срібноголові, зустрічатимуть День Перемоги у Чернівцях, які і стали для них відправною точкою нового життя без поневірянь та крові. І тільки одна, рідна дочка буковинського краю, назавжди залишилась 18-річною, але встигла передати у вічність згорточок з 57 віршів. «Збір квітів» Зельми Меербаум-Айзінгер світ визнав справжньою поезією, непідвладною часу. Минуло річ її видали у Чернівцях окремою книгою під символічною назвою «Я тугою огорнута».
Найголовніше те, що з плином літ міжнародний фестиваль «Перемогли разом» не втрачає своєї значимості, духу та патріотичної спрямованості.

08.05.2013 З нагоди Дня Перемоги на щорічний традиційний «вогник» запросила Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія колишніх працівників-ветеранів.
Ці люди багато років свого життя віддали роботі у Чернівецькій ОДТРК. Завжди були сумлінними працівниками, ентузіастами, натхненниками, наставниками. А тому молодому поколінню завжди було і є чому повчитися у цих достойних людей, – впевнена Генеральний директор Чернівецької ОДТРК Любов Годнюк, яка щиро і тепло привітала людей, убілених сивиною, зі святом.
Клавдії Карташовій – 87. Коли почалась війна, їй було лише 15 років. На фронті довелося пережити чимало жахіть. Виносила з поля бою поранених, врятувала від смерті не одне життя, працюючи медсестрою у військовому госпіталі.
На жаль, не зміг прийти на свято колишній голова Чернівецького обласного телерадіокомітету Петро Романюк, на долю якого випало пройти усю війну, не раз бути пораненим, вижити, щоб нести в телерадіоефір високе слово правди і любові. Тож червоні гвоздики і подарунок йому вручили дома, побажавши міцного здоров’я , щастя і добра.
Серед присутніх на святі – діти війни та воїни-інтернаціоналісти. Микола Буназів молодим після року роботи на телебаченні був призваний в Афганістан. У гарячій точці воював 2 роки, має бойові нагороди.
А скільки парадів Перемоги, цього зворушливого свята зі сльозами на очах, скільки незабутніх облич воїнів-визволителів залишив для поколінь на відзнятих на десятках тисяч метрів плівки висококласний оператор, дитина війни Євген Давидов.
Зібравшись за гостинним столом великої телевізійної родини, пригадували ветерани фронтові будні, улюблену роботу на радіо і телебаченні, – кожен з них вніс свою часточку серця у торжество Перемоги. Для них ця зустріч, влаштована адміністрацією та профкомом працівників Чернівецької ОДТРК, стала справжнім святом душі. Зворушені та щасливі, вони щиро дякували за увагу, тепло сердець, за квіти і подарунки, за пам’ять і увагу нинішнього покоління до тих, хто ціною свого життя здобував Перемогу.

19.04.2013
Працівники Чернівецької ОДТРК під час весняної толоки саджали рідкісні дерева.
Два роки тому з нагоди 50-річного ювілею обласного телебачення колектив Чернівецької ОДТРК заклав іменну алею у парку «Жовтневий», що у Чернівцях. 50 молодих деревець телевізійники, як і обіцяли, без нагляду не залишили – кожного року приходять сюди, аби упорядкувати навколишню територію. Окрім того, цьогоріч досадили ще 25 саджанців. Та ще й не простих, а «червонокнижних»! Відтепер милувати око чернівчан буде клокичка периста, з якою, до речі, пов`язано багато вірувань та легенд. У Німеччині, наприклад, здавна плоди цього деревця носять у гаманці, адже впевнені, що вони приносять багатство. У вересні дозріють перші плоди магічної клокички. Головне нині, аби кожен усвідомлював, що таку красу та багатство нищити не варто.
Працівники телеканалу «Буковина» Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії стверджують, що іменна алея – це символ їх єдності і того, що за роки спільної роботи колеги стали немов родичами. Вони прагнуть доносити до людей красу та оптимізм не лише з екранів телевізорів, але й у реальному житті. Щоразу приходячи сюди на толоку медійники не лише роблять добру справу для довкілля, а й переносяться у атмосферу святкування ювілею рідного телеканалу.

11.04.2013
Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія – серед переможців Другого всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Здоровим бути вигідно!».
Усього в конкурсі взяли участь понад 200 журналістів з усіх регіонів України. Радіопередача «Повітряні кульки» виборола перше місце у номінації «Радіо». Автори (Наталія Бурла та Роман Пазюк) у своїй програмі закликають українців за допомогою занять спортом, раціонального харчування, вакцинації та грудного вигодовування берегти здоров’я як найцінніший дар.

03.04.2013
Чергове визнання роботи працівників Чернівецької обласної телерадіокомпанії, що висвітлюють розвиток спорту на Буковині.
У Чернівцях відбулась традиційна шоу-програма «Зірки естради – зіркам спорту», де вшанували буковинських героїв спортивного сезону 2012 року. Десятки кращих спортсменів Чернівецької області з олімпійських та неолімпійських видів спорту були визначені за підсумками набраних очок у трьох найвдаліших стартах сезону-2012 і затверджені комісією, утвореною наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації. Відповідним наказом затверджені і самі топ-10 кращих спортсменів Буковини. У рамках церемонії нагородження спортсменів Буковини вшанували і кращих журналістів, котрі працюють на популяризацію спорту у краї та пропагування здорового способу життя. У номінації «Інформаційна підтримка» нагороду «Спортивний рейтинг Буковини 2012» за активне висвітлення спорту впродовж року у двох телевізійних програмах «Спорт-тайм» і «Спорт-драйв» отримав колектив Чернівецької ОДТРК.

22.03.2013
Буковину відвідав голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко. Він побував у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, де навчаються майбутні журналісти, взяв участь у розширеному засіданні правління Чернівецької обласної організації Національної спілки журналістів України, на яке були запрошені голови первинних організацій НСЖУ, керівники друкованих та електронних засобів масової інформації краю. Представники буковинських ЗМІ обговорили важливість зміцнення засад свободи слова, цікавились процесом створення суспільних засобів масової інформації, а також зосередили увагу на «Законі про наклеп», який пів року тому публічно засудив Президент України. Чи не найбільше буковинських журналістів цікавило питання роздержавлення ЗМІ. Адже в Україні продовжується реалізація проекту роздержавлення місцевої преси. Голова Національної спілки журналістів України також розповів присутнім про візит української делегації представників ЗМІ до ради Європи. За його словами, це вже третя зустріч, на якій обговорюється питання свободи слова у нашій державі.
Олег Наливайко побував на студії телебачення Чернівецької ОДТРК, взяв участь у телепрограмі «Реалії», у якій порушив актуальні проблеми свободи слова в Україні.

18.03.2013
У великій концертній залі Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулась церемонія нагородження переможців Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2012». Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія – єдина серед регіональних ОДТРК – отримала диплом лауреата конкурсу в номінації «Благодійність у медіа». А володарем найвищого титулу «Народний благодійник» та переможцем у цій номінації став Владика Лонгин, Єпископ Банченський, вікарій Чернівецької єпархії.
У конкурсі «Благодійна Україна» взяли участь 212 благодійників – це соціально відповідальний бізнес, громадські та благодійні організації, фізичні особи, дитячі і молодіжні колективи, ініціативні групи, засоби масової інформації. Чернівецька державна телерадіокомпанія подала на розгляд конкурсної комісії кілька телевізійних та радіоробіт: це телепрограма з 2-го благодійного телерадіомарафону «Подаруй дитині життя», мета якого допомогти онкохворим дітям Буковини; дві частини благодійного телепроекту «Оселя добра», також спрямованого на допомогу дітям, хворим на рак та лейкемію. Телепрограма румунською мовою «Є на світі диво…» та радіопроект «Храм мій не з дерева й каменю» розповідають про істинного благодійника – настоятеля Банченського монастиря «Вознесіння господнє», що в с. Молниця Герцаївського району Чернівецької області. Владика Лонгин, Єпископ Банченський, Герой України створив при монастирі дитячий будинок сімейного типу, де сьогодні виховується 400 дітей-сиріт, 80 з яких – хворі на ВІЛ/СНІД, понад 100 – інваліди. Священик став батьком для обездолених хлопчиків та дівчаток, усі вони – його рідні сини і дочки. Владику Лонгина серед майже 20-ти інших претендентів було висунуто на здобуття найвищої нагороди конкурсу «Народний благодійник», яка мала свою процедуру визначення переможців. Онлайн-голосування в Інтернеті тривало до вечора 14 березня і було припинене під час урочистої церемонії нагородження. За результатами голосування за Владику Лонгина, Єпископа Банченського, вікарія Чернівецької єпархії із було віддано 24 тисячі 597 голосів.
Організатори конкурсу «Благодійна Україна» відмовились від формальної процедури нагородження переможців, фінал конкурсу перетворився на справжнє свято доброчинності. Власне, церемонія нагадувала «оскарівську». Переможці отримали нагороди – унікальні бурштинові статуетки – «Янголи добра».

13.02.2013
Про актуальні проблеми розвитку інформаційного простору Буковини йшлося на селекторній нараді з питань забезпечення інформаційних потреб жителів Чернівецької області, що відбулася в обласній державній адміністрації. У нараді взяли участь голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв, голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру, представник Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення в Чернівецькій області Петро Шегда, генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії Любов Годнюк, керівники філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Олександр Александров і філії державного підприємства «Український державний центр радіочастот» Андрій Тараненко, голова Громадської ради при обласній державній адміністрації Анатолій Кругла шов, керівники приватних ЗМІ.
Голова облдержадміністрації Михайло Папієв відзначив, що за останні роки у розвитку інформаційного простору Буковини відбулося чимало позитивних змін, Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія перейшла на цифровий формат мовлення, в регіоні розпочали роботу нові телерадіокомпанії.
Однак чимало буковинців, які проживають у віддалених важкодоступних гірських районах, через недостатнє покриття теле- та радіосигналом не мають можливості дивитись та слухати програми регіональних телерадіокомпаній. Вирішити проблему може розбудова мережі цифрового телебачення.
Наразі ним охоплено приблизно 50 відсотків території та 60 відсотків населення краю. Міста Чернівці та Новодністровськ стовідсотково охоплені цифровим сигналом. Чернівецька облдержтелерадіокомпанія працює над тим, аби в повній мірі забезпечувати інформаційні потреби жителів Чернівецької області, – зазначила генеральний директор Любов Годнюк: «Сьогодні телеканал «Буковина» – це 24 години мовлення. Ми забезпечуємо право на інформацію національних меншин краю – 25 відсотків програм створюються для молдавського та румунського населення. Особлива увага – малозабезпеченим верствам населення, адже вони не мають коштів для оплати кабельного чи супутникового телебачення, тож потрібно активніше розвивати мережу цифрового мовлення та інформувати людей про його переваги. Сьогодні головне – охопити цифровим сигналом якомога більшу кількість населення. Для цього потрібно, щоб ТОВ «ЗЕОНБУД» – єдиний провайдер надання послуг цифрового мовлення, який працює за поетапною програмою охоплення регіону цифрою, – збільшив кількість передавачів, особливо у важкодоступній місцевості».
Для районів, де немає можливості приймати ні аналогові, ні цифрові сигнали, альтернативою може стати супутникове телебачення, – підкреслювалось на нараді. Телеканал «Буковина» має свою частоту, однак для того, аби мовити через супутник, потрібно 140 тисяч гривень на місяць. Ці кошти пообіцяла знайти буковинська крайова влада – питання винесуть на розгляд сесії обласної ради. Важлива проблема – збереження мережі проводового радіо. Кількість радіоточок зменшилася більше, ніж удвічі. Фактично у краї зруйнована мережа проводового мовлення, що обмежує право на інформацію громадян, особливо малозабезпечених, та унеможливлює оповіщення населення в разі надзвичайних ситуацій. Михайло Папієв виступив з ініціативою прорахунку FM-частоти для Чернівецької ОДТРК, що забезпечило б потреби мешканців області в об’єктивній інформації про діяльність Президента України, уряду та місцевої влади.
Проблема фінансування галузі – наразі одна із найболючіших. Генеральний директор Чернівецької ОДТРК Любов Годнюк зініціювала звернення до Президента України, до уряду, народних обранців з Буковини, аби вони допомогли вирішити цю проблему.
«Потреби буковинців в інформаційній сфері незалежно від того, де вони живуть, – у Чернівцях, гірській Путилі чи Бесарабії – мають забезпечуватись, і над вирішенням цієї проблеми нам спільно треба попрацювати», – наголосив Михайло Папієв.
За результатами наради губернатор доручив створити робочу групу з числа фахівців інформаційної сфери і телекомунікацій з метою напрацювання рекомендацій щодо розвитку інформаційного простору краю і забезпечення інформаційних потреб буковинців.

31.01.2013
Чернівецька ОДТРК запускає новий проект, який створюватиме спільно з усіма жителями Буковинського краю.
Минулоріч було оголошено конкурс на кращу розповідь, замальовку, есе, вірш про Буковину. За цей час до редакції надійшли сотні листів з творами про найкрасивіші куточки регіону, унікальні факти та загадкові легенди, історичні знахідки, святині та обереги та про непересічних особистостей. На основі найкращих творів та спільно з їхніми авторами нині створюється цілий ряд програм телепроекту «Моя Буковина». Результат - розмаїтий, багатогранний, колоритний портрет святої буковинської землі, на якій народились, живемо, мріємо. Любов до якої несемо в серцях.

20.12.2012 Вже традиційно благодійний фонд «Подаруй дитині життя» влаштував свято для маленьких пацієнтів кардіоонкогематологічного відділення обласної дитячої лікарні. Цього разу акція пройшла в рамках спільного проекту Фонду та Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії «Оселя добра».
Ігри, фокуси, клоуни та подарунки – святкова мрія усіх дітей, а тим паче тих, корті більшість часу проводять не з ляльками і машинками, а з ліками та уколами.
Цьогоріч до Дня Святого Миколая благодійний фонд «Подаруй дитині життя» спільно з буковинськими медиками наважилися на серйозний крок – вперше хворим діткам влаштували свято за межами лікарні. Таким чином не тільки привітали зі святом, а й відволікли від виснажливих процедур.
З 13 по 20 грудня в «Оселі добра» - спільному проекті Фонду та Чернівецької облдержтелерадіокомпанії - вдалось зібрати достатньо коштів, як на лікування, так і для того, аби подарувати онкохворим діткам справжнє свято.
Зміна обстановки та спілкування з іншими дітьми допомагають хворим набратись сили та позитивних емоцій.
У цих дітей дуже мало свят, а тому кожне добре слово, щира посмішка і небайдуже ставлення дарують їм радість, а відтак - збільшують шанси на життя.
Зараз у кардіоонкогематологічному відділенні перебуває 12 дітей, а всього в області під диспансерним наглядом - 130.

19.12.2012 Святий Миколай приготував подарунки і для найменших буковинців. Його помічниками у цей день стали і працівники радіо Чернівецької ОДТРК.
З іграшками, розмальовками, книжечками та одягом журналісти, ведучі, бухгалтери, кадровики, завітали сьогодні в Обласний спеціалізований будинок дитини.
У цьому закладі нині перебуває 25 хлопчиків та дівчаток, яких вилучили з асоціальних родин, чиї батьки засуджені або ж лікуються від небезпечних хвороб, у кого мати-одиначка, або що найгірше – покинуті напризволяще і мамою, і батьком.
Окрім цього, тут проходять реабілітацію 35 дітлахів з малозабезпечених та багатодітних родин, діти, які часто хворіють, зазнали насильства у сім’ї, діти-інваліди.
Та найпозитивніше те, що за 9 місяців 2012-го року 15 дітей усиновили, і чимало повернулися у свої родини.

13.12.2012 Радіо "Буковина": у футбол грає і дітям допомагає!
Команда радіо «Буковина» Чернівецької обласної телерадіокомпанії вийшла до півфіналу благодійного турніру з міні-футболу, який організували до Дня Святого Миколая у чернівецькій школі №27.
Радійці спершу зіграли внічию 2:2 з ПТУ №15, відтак поступилися мінімально – 0:1 «Теплокомуненерго», а в завершальному і вирішальному матчі перемогли команду «Урожай» - 4:1. У півфіналі, який відбудеться у вівторок, 18 грудня, на гравців-аматорів радіо «Буковина» чекає серйозне випробування – «Чернівецький машзавод», у складі якого два представника першолігового «Меркурія», а також чемпіон України серед студентів. Другу півфінальну пару склали «Водоканал» і «Теплокомуненерго».
Організатори турніру – «Обленерго» та обласний центр «Спорт для всіх» планують на благодійні внески учасників змагань придбати спортивний інвентар та подарунки для дитячого будинку в Оршівцях, що на Кіцманщині.


10.12.2012 У Києві відзначили журналістів, небайдужих до проблем туберкульозу. У національному конкурсі «Зупинимо туберкульоз в Україні» взяло участь понад 80 представників ЗМІ, подано близько трьохсот робіт, опублікованих у газетах, Інтернеті, радіо чи телебаченні. Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія була відзначена одразу у двох номінаціях. Програма Наталі Бурли виборола третє місце серед радіо робіт. Друге місце серед телевізійних, журі конкурсу віддали програмі «Будьте здорові» - автор Оксана Шегда, режисер – Наталя Попович. Як зазначили організатори конкурсу, чимала кількість українців просто не усвідомлюють на скільки великою проблемою є туберкульоз. Ще у 1995 році в країні оголошено епідемію, яку дотепер не вдається подолати. І тим, хто на сто відсотків впевнений, що їх ця проблема не торкнеться, варто замислитися і хоча би вчасно проходити обстеження. Адже кожні 15 хвилин в нашій державі реєструють новий випадок захворювання на туберкульоз.

10.09.2012 8 вересня у теле та радіо-ефірах Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії пройшов благодійний марафон по збору коштів на лікування дітей, хворих на рак та лейкемію.
Благодійний фонд «Подаруй дитині життя» займається збором коштів на лікування онкохворих дітей вже шостий рік. В момент його заснування чимало скептиків не вірило, що таким чином можна буде зібрати великі гроші. Нині ж про проблеми малечі, яка бореться із смертельною недугою, знають усі. Засновник фонду Франц ФЕДОРОВИЧ вбачає у цьому заслугу і засобів масової інформації та Чернівецької ОДТРК, зокрема.
До процесу підготовки благодійного марафону долучилася уся телевізійна родина. Впродовж місяця у випусках новин кореспонденти знайомили саме з тими дітьми, які потребують допомоги.
Процес лікування онкохвороб – довготривалий та тяжкий. Окрім того ще й дороговартісний. Часто батькам доводиться не лише зі щемом у серці споглядати на страждання своїх дітей, але й продавати усе майно, щоб були кошти на лікування.
За роки існування фонду силами небайдужих людей вдалося зібрати більше двох мільйонів гривень. За дві години телемарафону рахунок фонду поповнився ще на 35 тисяч. Працівники фонду вдячні за кожну надіслану та вкинуту у скриньку гривню.
Впродовж двох годин прямого ефіру поповнювалися благодійними коштами скриньки. Представники місцевої влади, підприємці та й прості люди завітали на знімальні майданчики, аби зробити свій внесок у майбутнє цих дітей.
Не залишилися осторонь і самі учасники благодійного телерадіомарафону, які впродовж двох годин виступали зі сцени та закликали не бути байдужими. Долучитися до благодійної справи закликали усіх і чернівецькі майдансери.
Отож, ми дякуємо усім, хто долучився до телерадіомарафону. Проте гарні справи не повинні мати ні початку, ні кінця. Ви завжди можете підтримати тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, переказавши кошти на благодійний рахунок.
Р/р 26005301082843
Код ЄДРПОУ 35029311
МФО 322948
Чернівецька дирекція АКБ «Форум»
м. Чернівці
р/р 26001060351835
код ЄДРПОУ 350293111
МФО 356282
Чернівецька філія ПАТ КБ «ПриватБанк»


04.09.2012
У новий телевізійний сезон Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія увійшла оновленою.
Зокрема, з першого вересня інформаційні випуски новин на телеканалі «Буковина» виходять у новому форматі - у студії з новим оформленням. Оперативні та спеціальні репортажі, коментарі, аналіз та прогнози фахівців, політичні та економічні новини, найголовніші культурно-мистецькі та спортивні події краю. Про усе це з екранів телевізорів розповідають журналісти головної інформаційної програми Буковини.
Змінилося обличчя також і підсумкової інформаційно-аналітичної програми «Резонанс».
Приємний сюрприз Чернівецька ОДТРК підготувала і для маленьких телеглядачів. Це дві нові дитячі програми – «Міні-мікс» та «Фейс-контроль». До слова, саме передачі телеканалу «Буковина», які створюються для юної аудиторії, за результатами оцінювання Держкомтелерадіо України, визнані кращими серед обласних ДТРК.
Додало краси в ефірі і нове осіннє оформлення з традиційними автентичними буковинськими мотивами. Адже телеканал «Буковина» береже традиції та культуру рідного народу.


28.08.2012
На початку літа знімальна група Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії взяла участь у телевізійному пленері у Луцьку. Впродовж двох днів наших журналістів та телевізійників з п`яти інших областей знайомили із Волинською столицею та провели захоплюючий історично-мистецький фестиваль «Ніч у Луцькому замку». Після цього протягом двох місяців тривало голосування за найкраще висbrвітлення цієї події. Перемогу ж здобула знімальна група Чернівецької обласної телерадіокомпанія.
Знімальні групи із шести областей запросили цьогоріч до Луцьку, аби показати гостям усі принади Волинської столиці. Вони познайомилися з архітектурними пам’ятками цього міста. Та найбільше вразило гостей Свято-феєрія «Ніч у Луцькому замку».
Саме вночі Луцьк та його найцікавіша перлина – Замок Любарта набув нових, неймовірних барв. Більше двох тисяч гостей перенеслися у справжнє середньовіччя. Телевізійники зізнаються сама атмосфера надихала на творчість.
У результаті роботи телевізійників про такий неймовірно цікавий фестиваль та красу самого Луцьку дізналися глядачі шести областей. Організатори пленеру зазначають – мети досягнуто. І планують запрошувати журналістів з різних куточків країни й надалі.
Журналістка Чернівецької телерадіокомпанії Марина Скінтей, яка й познайомила буковинських телеглядачів з красою Луцьку, вважає ідею заходу дуже вдалою.


09.07.2012
Чернівецьке обласне громадсько-молодіжне екологічне об’єднання «Буквиця» в партнерстві з Чернівецькою ОДТРК та громадськими організаціями краю планує здійснити літню просвітницьку та оздоровчу кампанію для дітей та підлітків пільгових категорій в екологічному наметовому таборі «Букова 2012», село Банилів-Підгірний Сторожинецького району.
Досвід проведення таборування 2010-2011 рр. довів, що формат проведення табору «Букова» сприяє впровадженню соціальних ініціатив серед найбільш вразливих категорій населення. Таборуванням було охоплено понад 200 дітей та підлітків Чернівецької області та міста. Методологія та логістика проведення табору відповідає сучасним педагогічним інтерактивним технологіям, сприяє розвитку особистісних позитивних якостей учасників табору, формуванню позитивних стереотипів поведінки, соціальній адаптації в суспільстві та забезпечує соціальний захист дітей вразливих категорій і зменшення ризиків асоціальної поведінки. Здійснення просвітницьких, екологічних, туристичних та розвиваючих заходів робить перебування дітей в таборі цікавим та корисним, учасники табору отримують практичні вміння та навики виживання в екстремальних ситуаціях, оволодівають туристичними секретами та навиками здорового способу життя, дізнаються про свої права, знайомляться з професією журналіста. Профільні тренінги та творчі майстерні сприяють розвитку творчих здібно/b/bстей, соціальної активності молоді, формуванню національних, етичних та екологічних цінностей. Постійний інформаційний супровід через ЗМІ та Інтернет-ресурси сприяє широкому висвітленню заходів таборування та формуванню позитивного іміджу Буковини, що в свою чергу заохочує місцеву громаду до впровадження соціально спрямованих, благодійних ініціатив.

Окрім цього, тут проходять реабілітацію 35 дітлахів з малозабезпечених та багатодітних родин, діти, які часто хворіють, зазнали насильства у сім’ї, діти-інваліди. >>>>>>>>>>

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.