ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Новини

Учасник АТО, інвалід війни Дмитро Савчук з буковинського села Борівців у 2016 так і не дочекався обіцяного житла.
Для Дмитра це вже друга зима в аварійному будинку своєї прабабусі після мобілізації. Каже, тепло геть не тримається через численні тріщини в стінах. Спати доводиться, як і на війні - одягненим. Всі поневіряння хлопця по чиновницьких кабінетах, численні звернення, заяви щодо отримання нового житла виявилися марними. І це при тому, що він інвалід війни, учасник АТО, сирота. Не зарадили йому і в районній держадміністрації.
Юрій КОСАР, перший заступник Кіцманської райдержадміністрації: «В районі немає квартирного обліку і постанова кабінету міністрів, яка прийнята, то тільки житло може купуватися, або надаватися сім’ям, в яких загинули учасники бойових дій на Сході, або інвалідам війни. На сьогоднішній день Савчуку запропоновано у технікумі кімнату, де він може проживати безкоштовно до тих пір поки не буде вирішене питання з житлом».
Якщо Дмитро оселиться в гуртожитку про нього чиновники взагалі забудуть, говорять його бойовий побратим Сергій.
Сергій НИКОЛАЙЧУК, голова ГО «Кіцманське районне об’єднання ветеранів АТО»: «Це тимчасове житло, воно не пристосоване до нормального сімейного життя. Якщо він хоче збудувати сім’ю, та не має умов для приготування їжі, особистої гігієни. Коли він зайде в той гуртожиток, то про нього взагалі забудуть».
Через підірване здоров’я у рідному селі Дмитро не може і працевлаштуватися.
Дмитро САВЧУК, учасник АТО, інвалід війни: «В селі, якщо електрозварником, там десь, на якихось підприємствах, але лікарі заборонили мені працювати по спеціальності електрозварником. Після того, як була в мене контузія. І тими випарами газів не можна дихати».
Врешті-решт зі своєю проблемою Дмитро звернувся до Народного депутата України Івана Рибака.
Дмитро САВЧУК, учасник АТО, інвалід війни
Він зацікавився цією ситуацією. Зробив депутатський запит на Верховну раду України 4 листопада цього року. Парубій, голова Верховної ради України відправив до всіх, це Олександра Григоровича Фищука, Друцула, Лумея - це місцеві керівники. Щоб вони надали відповідь у найкоротший термін. З райдержадміністрації прийшла відповідь, в якій вказано, що немає коштів. Не передбачено в цій ситуації, що я є інвалідом другої та першої групи, що я житло не можу отримати».
Після показу відео сюжету про житлові проблеми Дмитра на Першому національному, відразу ж відгукнулись глядачі не лише в Україні, а й закордоном.
Дмитро САВЧУК, учасник АТО, інвалід війни: «До мене дзвонили багато із закордону. Це із Італії, навіть із Австралії дзвонили. Пропонували допомогу ліками, фінансово, а ще дзвонила одна жінка із Хмельницької області - пропонувала помешкання своєї мами з умовою, щоб я там просто жив. По-людськи вона запропонувала. Було б добре, аби влада допомогла, а не прості люди. Такі самі як я».
І це ж наша зустріч з сільським головою дещо нас обнадіяла.
Олександр ГОРДЕЙ, Борівецький сільський голова Кіцманського району: «Ми вже поговорили з підприємцями села, була попередня розмова з головою держадміністрації Олександром Фищуком, головою районної адміністрації Друцулом Іваном. На 2017 рік, якщо не буде допомоги державної Савчуку, то ми постараємося зробити капітальний ремонт даного будинку, в якому він зараз проживає. Я думаю, що до кінця 2017 року він буде зданий в експлуатації, на 100 процентів, що там можливе буде прожиття, перебування його там на наступні роки».
Будемо сподіватися, що наступний Новий рік Дмитро зустріне у добротному будинку. На цей же, під ялинку чиновники поклали йому лише обіцянки. Дмитро САВЧУК, учасник АТО, інвалід війни: « Де зустрічатимеш Новий рік?Не знаю. Можливо в лікарні, як здоров’я дозволить».

П.Голопапа

30.12.2016 15:50
Всього коментарів : 0

Ваше ім'я*

Введіть цифри, що відображаються на картинці нижче.

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.