ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Новини

Учасники АТО вже вкотре намагалися розібратися, хто ж має отримати компенсацію на придбання житла у Чернівцях.
Поспіхом та без зайвих обговорень. Саме так депутати Чернівецької міської ради ухвалювали рішення щодо виділення цільової матеріальної допомоги 30 учасникам АТО, котрі перебували на черзі в обласній громадській організації. Все б здавалось добре, втім понад сотня атовців, котрі перебували на черзі департаменту соціального захисту через це попрощалися із мрією отримати довгоочікуване житло. Адже відтак з цьогорічного міського бюджету їм нічого не дістанеться - 20 мільйонів підуть на іншу програму. Юрій Шипітко був першим у списку соцзахисту. Пішов на Схід ще під час першої хвилі мобілізації. Внаслідок поранення отримав 3 групу інвалідності. Чоловік каже, служили всі однаково, а тепер атовці самі ж себе розділяють на тих, хто вартий квадратних метрів більше і менше. Буде вимагати, каже, одного – справедливості.
Юрій ШИПІТКО, учасник АТО: «Я вже подав позов до суду, зараз всі черговики теж подають в суди, бо бачимо, що справа стоїть на місці. Я стою в черзі, бо я маю на це право згідно із законом. Всі інші? Ну хай би також отримували, але тоді, коли дійде до них черга».
Олександр Кочергін пішов на Схід добровольцем. Каже, посвідчення учасника бойових дій не має, втім альтернативна програма, запропонована атовцями, дозволила йому стати на чергу.
Олександр КОЧЕРГІН, учасник АТО: «Ця програма передбачає, аби добровольці теж могли потрапити на чергу. Ця програма запрацює і протягом 5 років всі хлопці отримають квартири. Хтось отримає у перший рік, хтось на 5, але всі отримають ці квартири. Якщо ми зараз знищемо цю програму, найближчі пару років ніхто взагалі нічого не отримає».
Олександр КОВТУН, заступник голови ГО «Об’єднання учасників АТО»: «По тому положенню, яке розроблялось громадською організацією, передбачалося виключно для учасників АТО. Програма не суперечить ні одній державній програмі, але в неї є великий плюс, що вона не йде по житловому кодексу, тому є можливість не прив’язуватись до учасників бойових дій в Афганістані і миротворчих місіях».
Та більше в учасників АТО виникало питань не так до програми, як до списку обраних. Автори нового проекту переконували, їх формували, ще коли черги окремо для АТОвців у соцзахисті не було і пропонували долучитися до неї всім охочим.
Олександр КОВБАСЮК, голова ГО «Об’єднання учасників АТО»
«Багато хто не вірив, що ця програма може започаткуватися, через це лише 30 людей було залучено. І відповідно комісія розглянула та затвердила всіх, які мають право на ці нові квартири. Вони пройшли обговорення комісії, громадськості. Говорять там, що програма писалася як-небудь, під всіх своїх. В чомусь десь так і було, адже ми самі до кінця не вірили, що вона зможе «вистрілити». Можна розширити комісію, можна передивитися цей список, додати інших».
Навести лад в чергах атовців вирішили на загальних зборах. Без емоцій не обійшлось.
Вальтер ШЕФФЕР, голова ГО «Добротворець»: «Нас не зіткнули лобами, це ви зробили дуже велику помилку – ви почали відстоювати свої інтереси, а це не є правильно. «Були «затронуті» інтереси моїх побратимів, які стоять на черзі 4,7,1 – інвалід 3 групи. Ви не мали ніякого права цього робити. Пацани ви не будете створювати свої черги, все буде законно».
Кілька годин перепалок, хто ж першим достойний отримати квадратні метри, ні до чого не привели. Знайти спільне рішення атовці вирішили на наступних зборах і вже без телекамер.

В.Лупай

29.12.2016 16:39
Всього коментарів : 0

Ваше ім'я*

Введіть цифри, що відображаються на картинці нижче.

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.