ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Новини

З нового року - підвищені стипендії. КМУ затвердив нові правила виплати студентських стипендій.
Подарунком під ялинку вважають буковинські спудеї постанову КМУ щодо підвищення стипендій. Мінімальна буде - тисячу сто гривень. Майбутній математик Олександр каже, нинішньої взагалі ні на що не вистачає.
Олександр МЕЛЬНИК, студент: «Якщо стипендії піднімуть трохи, то вона буде дійсно чогось варта, то студент зможе собі жити на цю стипендію, наприклад, як я жив протягом місяця, ну там чи частину місяця менше брати грошей у батьків, чи іти працювати».
За новими правилами виплати стипендій нарахування будуть здійснювати не за усереднену четвірку, а за місце в рейтингу успішності. Відмінники та студенти складних спеціальностей, на кшталт хімічних чи інженерних, отримуватимуть до двох і більше тисяч гривень. На це розраховує і студентка Іванна. Однак вважає, новинка від КМУ навряд покращить знання студентів.
Іванна БРЕЗДЕНЬ, студентка: «Якщо, наприклад, будуть занадто високі критерії оцінювання, відповідно менша кількість студентів зможуть отримувати цю стипендію і тоді вже більшість студентів підуть працювати, тому що вони не зможуть отримувати стипендію, відповідно якість навчання знизиться, тому що студенти будуть думати де заробити грошей».
Нині спудеїв підтримують і викладачі. На їхню думку схема виплати студентських стипендій не досконала, а тому мають свої поправки. Адже в рейтинг успішності входить і те, наскільки студент активний у громадській, спортивній та науковій діяльності вишу.
Тетяна СОПРОНЮК, доцент кафедри прикладної математики та інформаційних технологій ЧНУ ім.Ю.Федьковича: «Саме навчання має бути основною складовою і не варто сюди би включати якісь інші показники і які можна двояко трактувати наскільки той студент активний чи щось таке».
ТИТР Ігор ЧЕРЕВКО, декан факультету математики та інформатики ЧНУ ім. Ю. Федьковича: «Нехай би був якийсь відсоток підвищених, тих хто вчиться на пятірки, потім тоді, якщо є середній бал. Їм - трошки менша стипендія і якщо там могла би бути ще менша».
У свою чергу у студпарламенті ЧНУ імені Юрія Федьковича на нововведення відреагували спокійно. Там вважають, що рейтингова система позитивно вплине як на самих спудеїв, так і на якість освіти.
Євгеній ЛЕЗУН, голова студентського парламенту ЧНУ ім.Ю.Федьковича: «Університет - це свого роду школа життя, а тому відповідно студентам потрібно проявляти себе і в цій самій громадській сфері - виступати на публіці, в науковій сфері - писати наукові роботи, статті, в культурній чи в спортивній - досягати якихось вершин».
А тому студентам поки залишається лише одне – гарно вчитися. Тим часом перехід на нові правила нарахування відбудеться після зимової сесії. Глава Уряду зауважив, що у бюджеті-2017 фонд стипендій було збільшено на 580 мільйонів гривень.

М.Солонар

29.12.2016 16:17
Всього коментарів : 0

Ваше ім'я*

Введіть цифри, що відображаються на картинці нижче.

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.