ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Новини

Вночі у Чернівцях відчули відгомін землетрусу, який стався у Румунії. Поштовхи тривали не довго, деякі чернівчани навіть не зрозуміли що сталося, постраждалих немає. Чи можливо передбачити таке сейсмічне явище як землетрус, та як діяти у разі його виникнення?
Поштовхи землетрусу з епіцентром в Румунії відчули і буковинці.
За інформацією управління державної служби з надзвичайних ситуацій області його епіцентр знаходився у Румунії в районі гори Вранча, поблизу річки Липша, на глибині 95 кілометрів. Оцінили його в шість балів за шкалою Ріхтера, магнітуда складає 5,8 балів. У Чернівцях сила поштовхів сягала трьох балів.
Володимир ПОПОВИЧ, дослідник-сейсмолог:
«Це для нашої місцевості не є чимось дивним. В жовтні був попередній землетрус, який відчувався за моїми даними сильніше. Так що нічого екстраординарного не сталося. Епіцентр знаходився на півдні Чернівців, я нарахував 247 км. Люди хочуть знати коли буде землетрус, ми не можемо сказати коли, лиш можемо сказати що буде».
Поштовхи відчули окрім буковинців і жителі Одеської області. Науковці кажуть, Чернівці знаходяться у сейсмічній зоні і незначні коливання тут фіксують мало не щодня. Передбачити ж серйозний землетрус завчасно практично неможливо, тож готовими потрібно бути завжди. Рятувальники ж наголошують у такій ситуації насамперед потрібно зберігати спокій та не панікувати.
Сергій БАБЧУК, начальник прес-служби Управління ДСНС України у Чернівецькій області
«По можливості, якнайшвидше потрібно покинути приміщення. Якщо ви можете, то захопіть з собою теплі речі і документи. Виходячи з приміщення, слід пам’ятати, якщо ви знаходитись серед багатоповерхівок, відшукайте найбільш небезпечні місця у вас у квартирі. Це - отвори дверей, кути кімнат».
Подібні землетруси у три бали на Буковині фіксували у вересні та жовтні нинішнього року.

Марія Захарук.

29.12.2016 14:15
Всього коментарів : 0

Ваше ім'я*

Введіть цифри, що відображаються на картинці нижче.

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.