ЧДТРК
Пошта
Головне управління юстиції у Чернівецькій області
Управління пенсійного фонду
Газета „Час”
  Новини

Пам'ять про героїв АТО. У Ставчанах, що на Хотинщині відкрили меморіальні дошки двом загиблим бійцям - В’ячеславу Пелехатому та Валерію Ротару. Їх встановили на фасаді професійного ліцею, де колись вони вчилися. Рідні пригадують, В’ячеслав та Валерій були справжніми патріотами держави і у лиху годину приходили на допомогу.
Найдорожчі люди загиблих бійців В’ячеслава Пелехатого та Валерія Ротара відкривають їхні меморіальні дошки. Обидва пройшли горнило війни та додому не повернулися. Син В’ячеслава Пелехатого, Максим, досі не може змиритися із втратою батька.
Максим ПЕЛЕХАТИЙ, син В’ячеслава Пелехатого:
«Для мене він був ідеальним, от всі його вчинки, всі його справи були для мене прикладом іноді буває, коли якісь проблеми я завжди думаю, якби вчинив би він».
В’ячеслав Пелехатий навесні 2014 в складі 80 окремої аеромобільної бригади відправився на передову. В бою під Слов’янськом на Донеччині отримав смертельне поранення. Ще один буковинський боєць Валерій Ротар під час однієї із хвиль мобілізації просився в зону АТО замість сина, який отримав повістку. Тоді не призвали, кажуть рідні. Згодом підписав контракт і став захисником України. Його життя обірвалося поблизу Марְ’їнки. Марія Василівна каже, на долю Валерія випали тяжкі випробування.
Марія РОТАР, мати Валерія Ротара
«Він лишився сам, діти в Італії, жінка в Італії, він сам ну дуже він такий був, що він мені допомагав, душевний був і за ним плаче все село»
На відкриття пам’ятних дощок прийшов і пан Володимир. Волонтерить у зоні АТО уже два роки, чоловік шкодує, що із цими бійцями на передовій не перетинався. На його думку, на кожній вулиці та у ліцеї мають знати і пам’ятати буковинських героїв В’ячеслава Пелехатого та Валерія Ротара.
Володимир ЮЗЬКО, волонтер:
« Це мужні хлопці, це Герої України, які дійсно захистили цих студентів, захищають нас на передовій і хочеться побажати родичам та близьким миру, спокою».
Час іде, а біль втрати не вщухає. Рідні загиблих атовців мають лише одне побажання.
Марія РОТАР, мати Валерія Ротара:
« Я вас дуже прошу і усіх хлопців приходіть живі додому до своїх дітей, до своїх внуків, щоб мами не голосили, щоб мами не плакали, щоб мами і тати були раді вами, і щоб діти не лишалися сиротами»

М.Солонар

29.12.2016 14:12
Всього коментарів : 0

Ваше ім'я*

Введіть цифри, що відображаються на картинці нижче.

Неділя
17:30
Понедiлок - П'ятниця
07:00, 10:00, 13:00, 16:00, 19:00, 22:00,
Субота
17:30
Субота
18:25
Вівторок, Середа, Четвер
18:00
Міні-мікс (відеоархів)
Фейс-контроль (відеоархів)
Неділя
10:00
Щодня
20:45
2004 Всі права захищені. Інформація ЧДТРК є інтелектуальною власністю
телерадіокомпанії "Буковина". Посилання на першоджерело є обов`язковим.